Jeremy Clarkson z "Top Gear" zawieszony przez BBC

Na razie nie podano żadnych szczegółowych informacji na temat przyczyny awantury. Znając jednak charakter "Jezzy" można się domyślać, że chodzi o bardzo kontrowersyjną wypowiedź.

Jeremy Clarkson
fot. bbc.co.uk

Podobno w maju zeszłego roku, Clarkson otrzymał ostatnie ostrzeżenie od stacji BBC. Przy kręceniu jednego z odcinków "Top Gear" powiedział kilka obraźliwych słów za dużo i dlatego dostał "naganę". Tym razem, sprawa jest na tyle poważna, że wstrzymano emisję kolejnych odcinków najnowszej, 22. serii.

REKLAMA

Przedstawiciel stacji BBC powiedział, że trwa śledztwo w tej sprawie i na razie nie może nic powiedzieć. Można się jednak domyślać, że chodzi o jakąś kontrowersyjną wypowiedź przed kamerą. Zapewne chodzi o komentarze na tle rasistowskim, z których Clarkson jest znany.

Sam prezenter nie komentował oficjalnie sytuacji, na swoim Twitterze napisał jedynie ironiczny post, w którym szukał nowego prowadzącego "Top Gear". Jeremy pisał, że "kandydat powinien być w średnim wieku, źle się ubierać, być pedantyczny i nie spóźniać się do pracy".

Jednak zaraz po pojawieniu się informacji o odsunięciu Clarksona, oburzeni fani wstawili się za niego i wysłali petycję do BBC o przywrócenie "Jezzy". W ciągu kilku godzin listę podpisało 100 tys. osób.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA