Jest decyzja w sprawie limuzyn dla BOR-u

Czym będą jeździć funkcjonariusze BOR i najważniejsze osoby w Państwie? Nie Audi A8, a BMW Serii 7. Zagmatwana sprawa wyboru limuzyn dobiegła końca.

Po rozpoczęciu przetargu przez Biuro Ochrony Rządu ogłoszono, że wygrało Audi. Co ciekawe, to nie marka z Ingolstadt złożyła najtańszą ofertę (cena grała kluczową rolę w przetargu), a BMW. Jednak w wyniku niefortunnego zdarzenia, w którym pękła opona, właśnie w aucie z Bawarii, marka ta została wykluczona z przetargu.

Dealer, który złożył najlepszą ofertę, odwołał się do Krajowej Izby Gospodarczej. Ta przyznała mu rację i nakazała unieważnić wybór Audi. Spółka Auto Fus sprzeda rządowi 20 limuzyn BMW 750Li xDrive. Pod maską tych aut pracuje silnik V8 o mocy 460 KM i rozpędza pojazd do 100 km/h w 4,5 sekundy i osiąga maksymalnie 250 km/h.

Na nowe samochody BOR, państwo polskie wyda dokładnie 7 598 000 złotych. Każdy pojazd został objęty 72-miesięczną gwarancją, a dealer zdeklarował dostarczyć limuzyny do 20 czerwca tego roku, aby mogły już obsługiwać szczyt NATO, który odbędzie się w Polsce w dniach 8-9 lipca.

REKLAMA