Jest produkcyjna Kia Optima

Najpierw był dynamicznie stylizowany concept car pokazany w Genewie. Teraz, kilka dni przed Targami Motoryzacyjnymi w Nowym Yorku, poznajemy produkcyjną wersję Kii Optimy. 

fot. autocar.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Sportage podbiła serca europejczyków. Podobnie sprawa ma się z Cee’d-em. Dlaczego więc Optima jest tak rzadkim gościem na naszych drogach? Mimo, iż nie brakowało jej charakteru, to pewnie zabrakło jej prestiżu Passata i Mondeo, które królują na rynku. Ponieważ jednak renomy nie zdobywa się w jeden dzień, to Kia się nie poddaje i wypuszcza nową Optimę, reprezentanta segmentu D.

REKLAMA

Kto pamięta pierwsze wcielenie Optimy, jej następcę rozpozna bez trudu, gdyż jego stylistyka to raczej ewolucja aktualnego modelu, niż nowatorskie spojrzenie na sprawę.  Stara wizja, uaktualniona o pomysły zaczerpnięte z konceptu Sportspace, to najkrótszy opis tego, co pokazuje nam jedno upublicznione przez koreańczyków zdjęcie. Grill z nieodzownym „tygrysim nosem” wciąż łączy się z reflektorami i dumnie pręży nad zderzakiem, na krańce którego przesunięto wloty powietrza dodające autu agresywności i dynamiki. 

Pod maskę Optimy, która dzieli z Hyundaiem i40 płytę podłogową, trafi unowocześniona wersja turbodiesla 1,7 l , który w obecnej odsłonie produkuje 134 KM. Chwilę po debiucie zaprezentowanego na zdjęciu sedana, w ofercie pojawi się nie tylko odmiana kombi, ale również ciekawa jednostka napędowa. Będący hybrydą silnik, będzie tworzył wspomniany już diesel oraz silnik elektryczny. Z takiego źródła napędu korzystała już koncepcyjna Optima T-hybrid, zaprezentowana w ubiegłym roku na targach w Paryżu, oraz koncept Sportspace, który swoją premierę miał na dopiero co zakończonych targach w Genwie. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA