Jest szansa na fabrykę Jaguara w Polsce

Jaguar Land Rover planuje zbudowanie fabryki w Europie Środkowo-Wschodniej. W walce o tę inwestycję została już tylko Polska oraz Czechy.

fot. powiatjaworski24h.pl
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Będący synonimem brytyjskości koncern Jaguar Land Rover, który w ostatnich latach wykupiony został przez indyjskie Tata Motors, ma w planach zbudowanie fabryki samochodów gdzieś w Europie Środkowo-Wschodniej. Mająca zapewnić 6 tysięcy miejsc pracy fabryka miałaby stanąć na działce o powierzchni od 300 do 500 ha. Krajami, które mają szansę na przyjęcie tej znaczącej inwestycji są już tylko Czechy i Polska.

Poza montownią samochodów i fabryką podzespołów na terenie inwestycji swoje miejsce znalazłoby również centrum edukacyjne, takie jak Volkswagen postawił we Wrześni. Co ciekawe, pod względem wartości oraz ilości miejsc pracy inwestycja ta będzie większa niż niemiecka. 

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zaproponowała inwestorowi tereny w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, której kompleks obejmuje 286,2 ha na obszarze gminy Środa Śląska i 212 ha na terenie gminy Miękinia. Zaproponowane przez polską stronę obszary mieszczą się tuż obok drogi krajowej Legnica – Wrocław i niedaleko powstającej już drogi S3. Podobno szanse na to, że Jaguar Land Rover wybierze Polskę jako miejsce swojej inwestycji są dość duże. Niestety, niewiadomo jeszcze kiedy zapadnie decyzja co do miejsca budowy.

Zobacz również:
REKLAMA