Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Jest szansa na produkcję Mini Superleggera

Jeśli pamiętacie Mini Superleggera Vision Concept i byliście jego fanami, to mamy dla was dobre wieści. Jeszcze przed rokiem 2020 ma wejść do produkcji seryjnej i dołączyć do całej reszty „Miniaków”.

Mini Superleggera Koncept fot. autoweek

Ta wiadomość może wydawać się zaskakująca, kiedy przypomnimy sobie, że przecież nie tak dawno temu Mini zapowiedziało koniec produkcji swoich najodważniejszych modeli, czyli coupe i roadster. Jeśli natomiast pomysł przekonał decydentów BMW, które jest właścicielem brytyjskiej marki, to miejmy nadzieję, że nie zmienią zdania tak, jak w przypadku wspomnianych dwóch modeli.

Choć mający dołączyć do oferty model, jest autem, które mocno odbiega od koncepcji tradycyjnego Mini w nadwozi hatchback, to jego stylistyka odzwierciedla charakter marki w 100%. Jego wizja została zmaterializowana już w tamtym roku pod postacią Mini Superleggera Vision Concept. Pomimo, że wersja produkcyjna ma swoją stylistyką mocno bazować na tym odważnie zaprojektowanym koncepcie, to jednak nie obędzie się bez modyfikacji wymuszonych przez twardo stąpających po ziemi księgowych.

fot. autoweek

Należałoby też wspomnieć, że pomimo swojego na wskroś brytyjskiego wyglądu, Mini Superleggera nie było wykonane na „wyspach”. Jego wspaniała karoseria powstała przy udziale włoskiej pracowni stylistycznej Touring.

Przy ubiegłorocznej prezentacji Superleggery wspominano, że do jej napędu posłuży napęd elektryczny. Nie byłoby to pierwsze Mini napędzane "prądem", ale jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by w tym temacie mówić o pewnikach. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 86 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij