REKLAMA

Jetta. Nowa marka tanich aut Volkswagena

Jetta to nowa marka samochodów, utworzona przez Volkswagena specjalnie dla mniej zamożnych klientów z Chin.

Jetta - nowa marka Volkswagena w Chinach Materiały prasowe
Jetta - nowa marka Volkswagena w Chinach
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Grupa Volkswagena składa się obecnie z tak wielu marek, że trudno je zliczyć. Skoncentrujmy się na producentach aut osobowych. Jest więc:

  • Volkswagen,
  • Audi,
  • Seat,
  • Skoda,
  • Lamborghini,
  • Bugatti,
  • Bentley,
  • Porsche,
  • Cupra.

Oprócz tego jest jeszcze Ducati, MAN, Scania i Volkswagen Nutzfahrzeuge (Samochody Użytkowe).

Gdyby tego było mało, świat obiegła właśnie wiadomość o utworzeniu kolejnej submarki. Będzie ona jednak oferowana wyłącznie na rynku chińskim. Tą marką jest Jetta – wzięta od nazwy najpopularniejszego i lubianego w Chinach modelu Volkswagena.

Jetta – marka tanich aut

Marka Jetta celować będzie w młodych mieszkańców dużych miast, którzy marzą o własnym samochodzie, ale ich na niego po prostu nie stać. Inna rzecz, że w wielu chińskich miastach odsetek mieszkańców posiadających własne auto jest wciąż niewielki. Na 100 mieszkańców zaledwie 10 ma swój samochód.

Dodatkowo sprzedaż nowych samochodów w Chinach nie ma się już tak dobrze, jak w ostatnich latach i zaczęła spadać. Ludzie zaczęli też szukać tańszego sposobu na własne cztery kółka, a ich potrzeby spełniają obecnie w przeważającej większości lokalni producenci.

W tym miejscu swoją niszę wyczuł właśnie światowy gigant, który na chińskim rynku ma mocną, ugruntowaną pozycję. Nowa marka Jetta ruszy ze sprzedażą w trzecim kwartale tego roku, a samochody kupować będzie można na wiele sposobów – w salonach marki, online, w galeriach handlowych czy wreszcie poprzez jeżdżące po mniejszych miejscowościach ciężarówki.

Zobacz także: gorące premiery Genewa Motor Show 2019

REKLAMA

REKLAMA

Jetta - nowa marka Volkswagena w Chinach Materiały prasowe
Jetta - nowa marka Volkswagena w Chinach

Jetta - trzy modele na początek

Jetta na początek zaoferuje trzy modele – jeden sedan, widoczny na zdjęciu oraz dwa SUV-y. Wszystkie wytwarzane będą w zakładach FAW-Volkswagen w Chengdu.

Jak mówi Jurgen Stackmann, członej zarządu Volkswagena, marka Jetta wypełni lukę między uznaną w Chinach marką Volkswagen, oferującą popularne auta w nieco wyższym przedziale cenowym, a potrzebą posiadania niedrogiego samochodu, która dotyczy aż jednej trzeciej tamtejszego rynku. A to spory kawałek tortu do ugryzienia.

Co ciekawe, w komunikacie prasowym Volkswagen nie nazywa marki Jetta „budżetową” czy „tanią”. W uzasadnieniu czytamy, że Jetta pozwoli umocnić się marce Volkswagen na pozycji producenta aut z górnej półki segmentu samochodów popularnych.

Co do modeli, nie znamy ich dokładnych specyfikacji, ale będą one opracowane przez spółkę FAW-Volkswagen i dopasowane do potrzeb potencjalnych klientów. Widać jedynie, że sedan jest zmodyfikowaną wersją chińskiego Volkswagena Jetty, natomiast jeden z SUV-ów mocno przypomina Seata Ateca. Prawdopodobnie drugi z SUV-ów będzie oparty na Seacie Tarraco.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA