Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Jeździmy Skodą Superb Kombi!

Skoda Superb w nadwoziu kombi właśnie przechodzi pierwsze dziennikarskie testy w malowniczej Bawarii. Auto rozpieszcza komfortem i imponuje przestronnością.

Zaczniemy od rzeczy zaskakującej, czyli od informacji, że Skoda Superb Kombi jest krótsza od swojego odpowiednika w sedanie. Niewiele, bo zaledwie o 5 mm, ale przecież można by się spodziewać, że rodzinna Skoda będzie nieco dłuższa aniżeli krótsza niż reprezentacyjna limuzyna. Tak czy inaczej nie odczujemy tego zasiadając w wygodnym, pojemnym przedziale pasażerskim ani tym bardziej pakując nasze walizki do przepastnego bagażnika, który pomieści maksymalnie aż 1950 litrów bagażu.

 

Wnętrze auta jest już nam dość dobrze znane z wersji sedan, którą mieliśmy już przyjemność gościć na naszym redakcyjnym parkingu. Jest więc typowe dla nowoczesnych modeli czeskiego producenta i czuć w nim geny Volkswagena. Jakość wykonania może odstaje od poziomu Passata, ale ten z pewnością nie może równać się z miejscem na tylnej kanapie jakie oferuje Superb, z czego czeska limuzyna słynie już od pierwszej generacji.

Póki co, mieliśmy do czynienia z dwoma dieslami. Wersja ze 150-konnym motorem jest „okej”, ale jeśli chcesz żeby twój rodzinny Superb był nieco żwawszy lepiej dołożyć do jednostki rozwijającej 190 KM. Mocniejszy diesel po prostu lepiej radzi sobie z rozpędzaniem dużego auta. 

Bardziej szczegółowymi wrażeniami z pierwszej jazdy pełnym rozwiązań „simply clever” Superbem w kombi podzielimy się z wami już niedługo. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 105 130 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij