REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Jeździmy Skodą Superb Kombi!

Skoda Superb w nadwoziu kombi właśnie przechodzi pierwsze dziennikarskie testy w malowniczej Bawarii. Auto rozpieszcza komfortem i imponuje przestronnością.

Zaczniemy od rzeczy zaskakującej, czyli od informacji, że Skoda Superb Kombi jest krótsza od swojego odpowiednika w sedanie. Niewiele, bo zaledwie o 5 mm, ale przecież można by się spodziewać, że rodzinna Skoda będzie nieco dłuższa aniżeli krótsza niż reprezentacyjna limuzyna. Tak czy inaczej nie odczujemy tego zasiadając w wygodnym, pojemnym przedziale pasażerskim ani tym bardziej pakując nasze walizki do przepastnego bagażnika, który pomieści maksymalnie aż 1950 litrów bagażu.

 

Wnętrze auta jest już nam dość dobrze znane z wersji sedan, którą mieliśmy już przyjemność gościć na naszym redakcyjnym parkingu. Jest więc typowe dla nowoczesnych modeli czeskiego producenta i czuć w nim geny Volkswagena. Jakość wykonania może odstaje od poziomu Passata, ale ten z pewnością nie może równać się z miejscem na tylnej kanapie jakie oferuje Superb, z czego czeska limuzyna słynie już od pierwszej generacji.

Póki co, mieliśmy do czynienia z dwoma dieslami. Wersja ze 150-konnym motorem jest „okej”, ale jeśli chcesz żeby twój rodzinny Superb był nieco żwawszy lepiej dołożyć do jednostki rozwijającej 190 KM. Mocniejszy diesel po prostu lepiej radzi sobie z rozpędzaniem dużego auta. 

Bardziej szczegółowymi wrażeniami z pierwszej jazdy pełnym rozwiązań „simply clever” Superbem w kombi podzielimy się z wami już niedługo. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA