Jubileuszowa Corvette Carbon Edition

Corvette Z06 Carbon Edition
Corvette Z06 Carbon Edition

Równo 50 lat temu, w 1960 roku Corvette po raz pierwszy wzięła udział w Le Mans. Za kierownicą auta zasiadali na zmianę John Fitch i Briggs Cunnigham. Debiut zakończył się fantastycznym wynikiem - wygraną w klasie i ósmym miejscem w klasyfikacji generalnej.

Rocznicowa Corvette zostanie wyprodukowana w liczbie 500 egzemplarzy. Auto, które otrzyma zawieszenie z modelu ZR-1 oraz niektóre elementy nadwozia z włókna węglowego (jak w ZR-1), oferowane będzie w dwóch kolorach - "piekielnym pomarańczowym" i "supersonicznym niebieskim".

Jedynym elementem, jakiego nie znajdziemy w żadnej innej Corvette, jest maska silnika. Wykonana z włókna węglowego, ma kształt identyczny z tą z ZR-1, ale pozbawiona została charakterystycznego "okienka" przez które widać obudowę intercoolera. Dach, wykonany z włókna węglowego, jest czarny, podobnie jak felgi aluminiowe, znane z Z06.

Z06 Carbon Edition otrzymało ceramiczne tarcze hamulcowe oraz w układzie zawieszenia "magnetic ride damping system". Powyższe zmiany zaowocowały przede wszystkim lepszymi osiągami, o czym świadczy o trzy sekundy lepszy czas w porównaniu ze zwykłym Z06, jaki Carbon Edition osiągnął na torze Laguna Seca.

Dla tych, którzy nie zdążą z zakupem specjalnej wersji auta, producent latem bieżącego roku zaoferuje dwa pakiety tuningowe. Pierwszy z nich, czyli Z07 obejmuje mechaniczne elementy, jak układ hamulcowy Brembo, zawieszenia oraz koła i opony.

Drugi pakiet, czyli Carbon zawiera  listwę Garneya i dokładkę przedniego zderzaka wykonane z włókien węglowych. A co z maską silnika? Ta przewidziana jest tylko dla Z06 Carbon Edition.

 

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA