Już jest nowy Morgan AR Plus 4

Morgan, jako miejsce prezentacji modelu AR Plus 4 wybrał tor Silverstone, na którym odbywa się impreza Silverstone Classic. Czym charakteryzuje się nowy model?

Auto powstało na 65-lecie modelu Plus 4. I gdyby nie zagłębiać się w szczegóły można stwierdzić, że nowy model wygląda tak samo jak poprzednik. Stylistyka jest typowa dla Morgana. Długa maska z wlotami powietrza jak w angielskim myśliwcu Spitfire, który brał udział w Bitwie o Anglię, tradycyjny grill, wypełniający niemal całą frontalną część auta oraz okrągłe reflektory, modnie ozdobione w LED-y (wg. nas diody w ogóle tu nie pasują).

REKLAMA

Dalej, mała szybka obuta metalową ramką i trzy małe wycieraczki - to też element charakterystyczny dla brytyjskiej manufaktury. Małe lusterka, równie niewielkie drzwi z wystającymi zawiasami i materiałowy dach - to wszystko tworzy niepowtarzalny klimat klasycznych roadsterów z lat 50.

Niestety Morgan nie pochwalił się tyłem auta w pełnej krasie, a jedynie elementem przedstawiającym podwójny wydech, umiejscowiony centralnie. Wnętrze również "zajeżdża" klasyką. Fotele obito prawdziwą skórą, w tunelu środkowym oraz na boczkach drzwi użyto aluminium, a gałkę skrzyni biegów przepięknie przyozdobiono lakierowanym drewnem. Zegary, przyciski, przełączniki to pełna brytyjska elegancja.

Morgan AR Plus 4

Pod maską skonstruowanego wspólnie z AR Motorsport Morgana pracuje, po raz pierwszy w tej marce silnik Coswortha. Cztery cylindry i dwa litry pojemności produkują 225 KM. Jest najmocniejszy 2-litrowy motor, jaki kiedykolwiek montowano w autach Morgana. Producent nie podał oficjalnych danych dotyczących osiągów, ale szacuje się, że AR Plus 4 osiągnie 100 km/h w czasie ok. 6 sekund. Masa pojazdu to ok. 900 kg.

Morgan mocno ograniczył produkcję tego modelu. Zostanie wyprodukowanych zaledwie 50 sztuk. Każdą z nich wyceniono na £54,995.

Zobacz również:
REKLAMA