Już jest nowy Smart fortwo i forfour

Smart prezentuje nowe modele fortwo i forfour. Średnica zawracania wynosi 7 m w przypadku fortwo, a drzwi otwierają się niemal pod kątem 90 stopni. To sprawia, że jazda nowym Smartem po mieście to radocha.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Razem z nowym Smartem fortwo debiutuje także większy, 5-drzwiowy forfour, którego wycofano ze sprzedaży w 2006 roku.

Nowy Smart fortwo na szczęście nie zmienił swoich rozmiarów, jeśli chodzi o długość. Jest natomiast szerszy aż o 10 cm i niższy o 1 cm. Wyglądem nowy fortwo mocno się zmienił. Zmodyfikowano przednie i tylne lampy, zamontowano inne zderzaki, a drzwi są inaczej wyprofilowane. Większy forfour będzie o 80 cm dłuższy od małego fortwo. Szerokość i wysokość pozostały takie same.

Nowe Smarty mają silniki zamontowane tak jak w Porsche - z tyłu. Są to jednostki trzycylindrowe o mocach 60, 71 i 90 KM. Nowością jest także dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia twinamic.

Zadbano także o bezpieczeństwo. Smart otrzymał systemy znane z Mercedesa m. in. Crosswind Assist, system ostrzegający przed kolizją i asystent pasa - Lane Keeping Assist.

Prawdopodobnie cena nie będzie zbyt różnić się od poprzedniej generacji smarta fortwo. 5-drzwiowa wersja forfour będzie ok. 600 euro droższa. Do sprzedaży obydwa Smarty trafią w listopadzie tego roku.

Zobacz także:
REKLAMA