Już oficjalnie - BMW X1

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tak, jak można było się spodziewać, produkcyjna X-jedynka jest mocno podobna do konceptu prezentowanego przez Niemców na dużych wystawach motoryzacyjnych. I jest też typowym BMW z krótkim zwisem przednim, mocnymi przetłoczniami z boku nadwozia oraz przodem z podwójną nerką.

Wewnątrz też nie ma żadnej rewolucji. Jest za to rzeczowo, skromnie, a deska rozdzielcza została zorientowana na kierowcę. Oczywiście, BMW chwali się, że materiały użyte do wykończenia kabiny pasażerskiej są z najwyższej półki. Bagażnik X-jedynki mieści od 420 do maksymalnie 1350 litrów, a oparcie tylnej kanapy może być składane w proporcji 40/20/40.

W układzie jezdnym auta wykorzystano elementy wykonane z aluminium, natomiast moc z jednostek napędowych przenoszona jest na wszystkie koła za pośrednictwem układu x-Drive. W słabszych wersjach 18d i 20d, X1 napędzane może być tylko jedną oś.

Standardowym wyposażeniem każdej X-jedynki jest energooszczędny system EfficientDynamics. Zawiera on automatyczny układ Start-Stop i system odzyskiwania energii hamowania. Ponadto, w jego skład wchodzi też wyświetlacz podpowiadający kierowcy, który bieg najlepiej wrzucić, by uzyskać jak najmniejsze spalanie.

Pod maską X-jedynki może pracować jeden z czterech silników do wyboru, z czego trzy to jednostki wysokoprężne. Najmocniejsza z nich osiąga moc 204 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie auta od 0 do 100 km/h w czasie 7,3 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 223 km/h. Średnie zapotrzebowanie na paliwa X-jedynki z tą jednostką to 6,3 litra na 100 km.

Pozostałe dwa silniki wysokoprężne, oznaczone jako 20d i 18d, osiągają moc, odpowiednio, 177 i 143 koni mechanicznych i w odmianach z napędem na jedną oś zużywają średnio 5,3 i 5,2 litrów oleju napędowego na 100 km. Ich wersje 4x4 na to samo potrzebują o 0,5 litra paliwa więcej.

Silnik benzynowy wyciska 258 koni mechanicznych mocy, zapewnia autu przyspieszenie do 100 km/h w czasie 6,8 sekundy i na przejechanie 100 km potrzebuje średnio 9,4 litra benzyny.

Wszystkie silniki BMW X1 spełniają normę emisji spalin Euro 5. Producent na razie nie podaje szczegółów dotyczących skrzyń biegów, jakie współpracują z jednostkami napędowymi X-jedynki.

Oficjalna premiera auta nastąpi we wrześniu, na salonie samochodowym we Frankfurcie.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA