Już oficjalnie – Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro
Chevrolet Camaro

Styl retro jest ostatnio w świecie motoryzacji bardzo popularny. Modę na niego 10 lat temu zapoczątkował VW, przygotowując nowego Garbusa. Potem przyszła kolej na Mini, które zrobiło ogromną furorę. W Ameryce Północnej pomysł ten podchwycił najpierw Ford, przygotowując współczesną interpretację pierwszego Mustanga.

W tym roku byliśmy już świadkami powrotu Dodge'a Challengera, a teraz do tej dwójki dołączył długo oczekiwany Chevrolet Camaro, który podobnie, jak ten ostatni, niemal w niezmienionej formie w stosunku do konceptu z 2006 roku, trafił do produkcji seryjnej.

I dobrze! Bo auto wyróżnia się mocną, agresywną sylwetką, przypominającą typowe amerykańskie muscle cary z poprzednich lat. Wyróżnikiem Camaro są także ogromne koła - w podstawowej wersji V6 LS auto toczy się na 18-calowych felgach.

Chevrolet dostępny będzie z kilkoma jednostkami napędowymi. Najmocniejsza odmiana SS posiada 6,3-litrowy silnik V8 LS3 z Corvetty, który wytwarza moc 425 koni mechanicznych i współpracuje z mechaniczną skrzynią biegów. Słabsza odmiana, czyli RS posiada jednostkę 400-konną i automatyczną skrzynię biegów.

Dostępna będzie też odmiana z 3,6-litrowym silnikiem V6 - takim samym, jaki pracuje między przednimi kołami Cadillaca CTS - o mocy 305 koni mechanicznych. Jednostka ta, wyposażona w bezpośredni wtrysk paliwa, może współpracować z sześciostopniowymi skrzyniami: mechaniczną lub automatyczną.

Tym, co wyróżnia Camaro na tle amerykańskiej konkurencji, jest zastosowanie wielowahaczowej osi w tylnym zawieszeniu, co ma zapewnić świetne prowadzenie. Każdy Chevrolet posiada w wyposażeniu seryjnym układy ABS oraz ESP.

Nowy Chevrolet Camaro trafi na ulice w 2010 roku. Możliwe, że za dwa lata oficjalnie trafi on na europejski rynek.

Źródło: Chevrolet

Zobacz także:
REKLAMA