Już w najbliższy weekend: Goodwood Festival of Speed 2022

Jeszcze nie jest za późno, by zorganizować wyjazd na Goodwood Festival of Speed - jedną z najlepszych imprez motoryzacyjnych na świecie.

VW materiały prasowe
VW

Goodwood Festival of Speed to z pewnością jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, impreza motoryzacyjna na świecie. Podczas najbliższego weekendu (23-26.06 2022 r.), w posiadłości Lorda Marcha niedaleko angielskiego Chichester można podziwiać najnowsze, najmocniejsze i najsłynniejsze samochody świata. Auta często o wielomilionowej wartości nie stoją w zamkniętych halach, ale z wdziękiem pokazują na co je wciąż stać ścigając się po wytyczonym w parku torze. Goodwood Festival of Speed ma formę piknikową, dlatego łatwo spotkać najsłynniejsze postaci ze świata samochodowego i zamienić z nimi kilka zdań. A ta impreza ściąga wiele sław motoryzacyjnych.

REKLAMA

Jeśli nie wybierzesz się w tym roku do Wielkiej Brytanii możesz na żywo śledzić co dzieje się podczas Goodwood Festival of Speed w sieci:

Przypomnijmy, że impreza organizowana na prywatnym torze wyścigowym zbudowanym w parku na terenie posiadłości lorda Charlesa Marcha, niedaleko angielskiego miasteczka Chichester, nie ma długiej historii, bo po raz pierwszy odbyła się w 1993 roku. A mimo to dzięki rodzinnej atmosferze, możliwości obejrzenia w ruchu muzealnych eksponatów i bezpośredniemu dostępowi do najsłynniejszych ludzi ze świata motoryzacji zyskała tak duży rozgłos.

REKLAMA