Kahn WB12 Vengeance - pożegnanie Aston Martina DB9

Aston Martin DB9 to zasłużony model dla brytyjsiej marki - produkowany od 12 lat i wciąż zniewalająco piękny. Firma Kahn Design przygotowała własną wariację na temat DB9, idealny prezent na pożegnanie modelu.

kahn

Następca Astona DB9, model DB11, jest już gotowy. Brytyjczycy testują ostateczną wersję auta i niebawem zostanie ona oficjalnie zaprezentowana. Tymczasem firma Kahn Design, która uwielbia przerabiać auta o angielskim rodowodzie, zapowiedziała własną interpretację owianego już dużą sławą DB9 - oto Kahn WB12 Vengeance.

Filmowy "teaser" nie odkrywa może zbyt dużo tajemnic, ale możemy się spodziewać pięknego auta. Cóż, Astona Martina DB9 chyba nie da się zepsuć, więc misja nie była zbyt trudna. Pod względem technicznym WB12 Vengeance czerpie z oryginału z Gaydon - dużo aluminiowych elementów i silnik 5,9 V12 zostały na miejscu. Specjaliści z Kahn Design dołożyli za to nieco włókien węglowych, 21-calowe alufelgi oraz nowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej. Na pierwszym filmie WB12 Vengeance przemyka po torze z dużą prędkością, ale mimo to daje się poznać jako piękny wóz - czekamy z niecierpliwością.

REKLAMA
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA