Kampania "Bądź bezpieczny, póki na to czas"

Muzycy zespołu De Mono włączyli się do akcji Inspekcji Transportu Drogowego pod hasłem "bądź bezpieczny, póki na to czas".

Zespół De Mono w akcji ITD
Zespół De Mono w akcji ITD

Kilka dni temu, z samego rana, opiekunów i dzieci podróżujących autokarami do stolicy zaskoczyła obecność popularnych muzyków zespołu De Mono, którzy towarzyszyli inspektorom wykonującym czynności służbowe. Wszystko działo się na parkingu pod mostem Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie.

REKLAMA

Ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadzała kontrolę pojazdów w towarzystwie muzyków grupy De Mono - Andrzeja Krzywego i Piotra Kubiaczyka.

Podczas gdy inspektorzy kontrolowali stan techniczny pojazdów, muzycy De Mono podkreślali, jak ważna jest znajomość podstaw bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Po zakończonej kontroli, kierowcy sprawnych autobusów otrzymali od De Mono pluszowego krokodyla, który jest maskotką Inspekcji Transportu Drogowego. Dzieci obdarowane zostały odblaskowymi kamizelkami i opaskami , dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.

Zdaniem Głównego Inspektora Transportu Drogowego, Alvina Gajadhura, trzeba korzystać z każdej okazji aby przypominać o bezpieczeństwie na drodze.

REKLAMA

REKLAMA

- "Bądź bezpieczny, póki na to czas!" to akcja edukacyjno-informacyjna. Apelujemy o bezpieczeństwo na polskich drogach. Jest to pierwsze tego typu działanie  z zespołem De Mono, a będzie ich kilka w sierpniu, na terenie całego kraju. Spotkamy się podczas różnych kontroli drogowych. W czasie wakacji bardzo dużo podróżujemy samochodami i autokarami. Ważne, żeby wszyscy użytkownicy dróg czuli się na nich bezpiecznie - podkreślił Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Pomysł na akcję "Bądź bezpieczny, póki na to czas!" powstał ze wspólnej inicjatywy De Mono, stąd nazwa akcji, będąca parafrazą słów jednego z ich utworów, oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

- Razem z Inspekcją Transportu Drogowego bierzemy udział w akcji "Bądź bezpieczny, póki na to czas!" i włączyliśmy się do niej z wielką chęcią. Sami mamy dzieci, a rocznie jako zespół pokonujemy około sto tysięcy kilometrów w trasach na koncerty i zależy nam bardzo na bezpieczeństwie na polskich drogach. Kilka lat temu zrobiliśmy kurs ratownictwa, aby potrafić udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych - powiedział Andrzej Krzywy.

To już kolejny raz, kiedy De Mono angażuje się w propagowanie bezpiecznej jazdy. Akcja kontrolowania autokarów jest pierwszą częścią projektu, który trwać będzie do końca wakacji.

REKLAMA