Kamper ekstremalny

Xplorecamp zaprezentował bazujący na Unimogu U3000 komfortowy model terenowego kampera. Od niedawna dostępny jest w ofercie Camptoo.

Unimog U3000 materiały prasowe
Unimog U3000 - kamper

Zabudowa oparta jest na ciężarówce Unimog U3000, która słynie z niezawodności. Dlatego wykorzystywana jest w rolnictwie, leśnictwie, straży pożarnej, a nawet w wojsku. Xplorecamp połączył ją z przestronnym i komfortowym kontenerem wyprawowym.

Chcieliśmy, by każdy czuł się w nim jak w domu. Dlatego jest pełnowymiarowa łazienka z brodzikiem i umywalką czy multimedia z 32-calowym telewizorem, radiem ze wzmacniaczem, 4 głośnikami i subwooferem. Wygodę zapewnia też klimatyzacja, która może działać bez kampingowej infrastruktury, wszystko dzięki panelom fotowoltaicznym zamontowanym na całym dachu. To z założenia kamper samowystarczalny, który ma zapewnić maksymalny komfort. Wsiadasz do niego i ruszasz na wyprawę życia – mówi Krzysztof Przybek z Xplorecamp.
Takim kamperem można pojechać praktycznie wszędzie, bo jest przystosowany do wszelkich warunków terenowych.
Ma pancerną konstrukcję, napęd na cztery koła, a przy tym manewrowanie nie sprawia problemu. Testowaliśmy go zarówno na autostradach, jak i w trudniejszym terenie, np. podczas przejażdżki korytem rzeki. Gdy wpadliśmy na pomysł jego budowy, intencja była taka, by sprawdził wszędzie, zarówno na sawannie w Afryce czy w północnych, zimnych rejonach Skandynawii – dodaje Krzysztof Przybek.
Pomysłodawcy kampera przyznają, że przy projektowaniu ograniczała ich tylko wyobraźnia. Trudno go nie zauważyć: jest potężny, ma zapasowe koło zamontowane na dachu kabiny, do tego ozdobiony jest abstrakcyjną grafiką.
Kamper jest dostępny w Rzepinie, który ma dobre połączenie kolejowe z resztą kraju. Oczywiście wypożyczany jest na wyprawy nie tylko po Polsce, ale też za granicę.
Camptoo to platforma sharing economy łącząca właścicieli kamperów z chętnymi do ich wynajęcia. Ponad rok temu weszła na polski rynek, na świecie ma ponad 10 tysięcy użytkowników.

REKLAMA