Kandydaci do tytułu "Car of the Year 2015"

W 2014 roku tą prestiżową nagrodę zdobył Peugeot 308. Jednak jego detronizacja zbliża się wielkimi krokami, gdyż już rozpoczęto kolejną edycję konkursu "Car of the Year". Znamy nawet potencjalnych kandydatów do tytułu.

Car of the Year Materiały prasowe
Car of the Year

58 jurorów z 22 krajów, jak co roku, będzie miało nie lada zadanie, polegające na wyborze samochodu, który zdobędzie prestiżowy tytuł Car of the Year.

Auta, które są oceniane, nie są dzielone na żadne podkategorie i klasy. Jury ma za zadanie wyłonić jednego, stanowczego zwycięzcę. Celem pracy sędziów jest także ułożenie uniwersalnej skali ocen i wartości samochodów, dzięki czemu ich decyzja będzie mogła być jak najbardziej obiektywna. Pod uwagę brane są wyłącznie nowe auta, które wyszły na rynek w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, najpóźniej do końca tego roku na minimum pięciu europejskich rynkach. Ich szacunkowa roczna sprzedaż ma być natomiast wyższa niż 5 tys. egzemplarzy.

Każdy z pojazdów oceniany jest pod kątem: wyglądu, komfortu, bezpieczeństwa, spalania, prowadzenia, osiągów, funkcjonalności, oddziaływania na środowisko naturalne, satysfakcji z jazdy oraz ceny.

Lista kandydatów do tytułu zostanie oficjalnie ogłoszona 1 grudnia 2014 r. Siódemka, która zakwalifikuje się do ścisłego finału, będzie znana 15 grudnia, natomiast ostateczny wynik plebiscytu wiąże się z datą 2 marca 2015, tuż przed rozpoczęciem wystawy samochodowej w Genewie.

A tak prezentuje się wstępna lista kandydatów do tytułu:

- Audi TT

- BMW serii 2 Active Tourer

- BMW serii 2 Coupe

- BMW i8

- BMW X4

- Citroen C1

- Citroen C4 Cactus

- Fiat 500X

- Ford EcoSport

- Ford Mondeo

- Hyundai i20

- Infiniti Q50

- Jeep Renegade

- Kia Soul

- Lexus NX

- Lexus RC

- Mercedes Klasy C

- Mercedes GLA

- Mercedes Klasy S Coupe

- Nissan Pulsar

- Nissan Qashqai

- Nissan X-Trail

- Opel Corsa

- Peugeot 108

- Porsche Macan

- Renault Twingo

- Skoda Fabia

- Smart Forfour

- Smart Fortwo

- Subaru WRX STI

- Suzuki Celerio

- Toyota Aygo

- Volkswagen Passat

A według Was, kto ma największe szanse na końcowy triumf i na zdobycie tytułu Car of the Year 2015?

REKLAMA