[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Karol Basz liderem klasyfikacji Lamborghini Super Trofeo Europe

Po pierwszym wyścigu na torze Spa-Francorchamps Karol Basz i jego partner Vito Postiglione objęli prowadzenie w „generalce” Lamborghini Super Trofeo Europe, a po drugim, sobotnim wyścigu, umocnili się na nim.

Karol Basz w Lamborghini Super Trofeo Europe Karol Basz w Lamborghini Super Trofeo Europe

Karol Basz i Vito Postiglione objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej Lamborghini Super Trofeo Europe po pierwszym wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Załoga zespołu Imperiale Racing startowała z pierwszego pola, jednak po wielu przygodach dojechała na czwartym miejscu.

W kwalifikacjach Postiglione był praktycznie niepokonany i bez najmniejszych problemów sięgnął po pole position z przewagą nieco ponad sekundy nad drugim zawodnikiem. Podczas drugiego segmentu czasówki, debiutujący na tym torze Basz pojechał nieznacznie wolniej, jednak jego czas wystarczył do zdobycia solidnego szóstego pola startowego przed sobotnią rywalizacją.

Postiglione tuż po starcie został uderzony przez jednego z rywali w pierwszym zakręcie. Włoch powrócił do walki na 23. miejscu. Przebijał się do przodu i w momencie oddania auta Karolowi pukał już do drzwi pierwszej dziesiątki.

Karol wrócił na tor na dziewiątej pozycji i niedługo potem na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Zawodnikom pozwolono przejechać zaledwie jedno okrążenie w wyścigowym tempie. To jednak wystarczyło Baszowi do pokonania aż czterech rywali i przeskoczenia na piątą lokatę, która po karze dla rywali zamieniła się w czwarte.

Wyniki pierwszego wyścigu na Spa oznaczały, że Basz i Postiglione przejęli prowadzenie w klasyfikacji pucharu z pięcioma punktami przewagi.

REKLAMA

REKLAMA

Szalona sobota na Spa

Drugi wyścig Lamborghini Super Trofeo na torze Spa-Francorchamps obfitował w emocje i niespodziewane zwroty akcji. Karol Basz i Vito Postiglione po starcie na przesychającym torze zdołali awansować o trzy miejsca i zakończyć drugi wyścig w Belgii na trzecim miejscu.

Vito był w połowie wyścigu szósty. Włoch jednak sukcesywnie pokonywał kolejnych rywali, przez co na 10 minut przed końcem polsko-włoski duet znajdował się na trzecim miejscu. Walka o zwycięstwo nie była jednak możliwa, gdyż dwójka liderów zderzyła się w zakręcie Fagnes. Sędziowie zdecydowali się przedwcześnie zakończyć wyścig – Basz i Postiglione zostali więc sklasyfikowani na trzeciej pozycji, co pozwoliło im na powiększenie przewagi w klasyfikacji Lamborghini Super Trofeo Europe.

Kolejna runda pucharu odbędzie się w dniach 14-16 września na niemieckim torze Nurburgring.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jazdy Karola w ten weekend, gdyż był to dla niego debiut na trudnym torze. Ponadto po zaledwie czterech rundach udało mu się objąć prowadzenie w mistrzostwach. Mamy nadzieję, że z pomocą sponsorów oraz zespołu Imperiale Racing uda nam się to utrzymać do końca sezonu – powiedzieli menedżerowie Karola - Giovanni Minardi i Alberto Tonti.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij