REKLAMA

Karol Basz znów zwycięża - tym razem w Silverstone

Druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe na torze Silverstone przebiegła pod znakiem dominacji Karola Basza. Po mocnych kwalifikacjach Polak i jego zmiennik  Vito Postiglione, przedzierali się przez stawkę, aby sięgnąć po drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Karol Basz i Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO
Karol Basz i Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO

Załoga zespołu Imperiale Racing rozpoczęła sobotę od sesji kwalifikacyjnej. Podczas pierwszego segmentu Postiglione przejechał jedno okrążenie brytyjskiego obiektu z czasem 1:59,618s, co dał mu czwarte pole startowe do pierwszego wyścigu. Kiedy Basz przejął samochód udało mu się odnotować. bardzo podobny wynik, który również zapewnił im czwarte miejsce w swojej części czasówki. 

Po starcie pierwszego wyścigu Postiglione utrzymał czwarte miejsce po pierwszym zakręcie. Na kolejnych okrążeniach Włoch, co prawda nie zdołał zyskać ani jednej pozycji, jednak cały czas pozostawał w bezpośrednim kontakcie z rywalami. To przyniosło porządany podczas pit stopu, gdyż zjazd w idealnym momencie oraz perfekcyjna zmiana kierowców sprawiła, że Lamborghini z numerem 44 powróciło na tor na drugie pozycji.

Karol w trakcie swojej zmiany bardzo szybko dogonił lidera i przejął prowadzenie. Dowiezienie zwycięstwo do mety, było już praktycznie formalnością, nawet pomimo tego, że dublowani zawodnicy nie reagowali na niebieskie flagi. Ostatecznie jednak, drugie zwycięstwo polsko-włoskiej załogi stało się faktem.

REKLAMA

REKLAMA

Karol Basz i Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO
Karol Basz i Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO

Z kolei drugi, niedzielny wyścig Lamborghini Super Trofeo Europe, zakończył się dla Karola Basza i Vito Postiglione czwartym miejscem. Ekipa Imperiale Racing ponownie prezentowała świetne tempo, jednak na przeszkodzie w odniesieniu kolejnego zwycięstwa stanęły... niedomykające się drzwi.

W niedzielę to Basz rozpoczynał wyścig i po starcie z czwartego pola utrzymał się na tej samej pozycji podczas swojej zmiany. Ponadto Polak cały czas naciskał rywali przed sobą, a zespół liczył na powtórkę ze wczoraj - dobry pit stop i walkę o zwycięstwo w drugiej połowie rywalizacji. 

REKLAMA

Karol Basz i Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO
Karol Basz i Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO

Plan jednak spalił na panewce, kiedy okazało się, że w trakcie zmiany pojawił się problem z domknięciem drzwi. Przez to uciekły cenne sekundy, które sprawiły, że Vito Postiglione nie mógł gonić liderów, a zamiast tego odrabiał straty. Ostatecznie Włochowi, po kilku manewrach wyprzedzania, udało się powrócić na czwarte miejsce i na takiej pozycji zakończyć wyścig. 

Kalendarz Lamborghini Super Trofeo Europe 2018:

  • 20 - 22 kwietnia: Monza (Włochy) 
  • 18 - 20 maja: Silverstone (Wielka Brytania) 
  • 22 - 24 czerwca: Misano (Włochy)
  • 26 - 28 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia)
  • 14 - 16 września: Nurburgring (Niemcy)
  • 14 - 16 listopada: Vallelunga (Włochy) - Super Trofeo World Final
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA