Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Każdy chce mieć SUV-a: Jaguar C-X17 Concept

Do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające koncepcyjnego SUV-a Jaguara bez kamuflażu.

Jaguar C-X17 Concept

Także brytyjski Jaguar postanowił w końcu wkroczyć do segmentu terenówek premium, gdzie przyjdzie zmierzyć się mu z Porsche Cayenne, przyszłym Maserati Levante czy Range Roverem Evoque.

Na chwilę obecną znana jest jedynie jedna fotografia prezentująca prototyp w pełnej okazałości. Przód samochodu garściami czerpie z designu modelu XF i XJ. Zaprojektowano wielki "grill" oraz reflektory wykorzystujące technologie LED.

Drugie zdjęcie pokazuje jedynie zarys sylwetki nowego SUV-a. Widać na niej nisko opadającą linie dachu oraz tylne światła inspirowane tymi ze sportowego roadstera F-Type'a. Nowy Jaguar będzie zaprojektowany "na sportowo" o czym świadczy pokaźny spojler na klapie bagażnika oraz obłe nadkola.

Samochód został zaprojektowany na nowej aluminiowej, modułowej platformie podłogowej, z której będą korzystać także inne samochody marki m.in. przyszły konkurent BMW 3 i Audi A4, model XS.

Więcej szczegółów poznamy w poniedziałek podczas światowego debiutu Jaguara na IAA we Frankfurcie.

amis

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Na temat brytyjskości i SUV-ów moje zdanie jest jednoznaczne: prestiżowy (premium) model tego segmentu pasuje do Jaguara tak samo jak "niby-terenówka" nie przystaje do Land Rovera. Czyli ten Jaguar ma cały nuklearny ładunek sensu i chyba możemy się z nim przywitać ;)

  airmatic, 2013-09-07 08:46:22
 • avatar
  zgłoś
  Do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające koncepcyjnego SUV-a Jaguara bez kamuflażu.Zobacz artykuł
  auto motor i sport, 2013-09-06 11:47:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij