Kia Cadenza – drżyj BMW 5?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W rodzimej Korei auto będzie sprzedawane pod nazwą K7. Długa na 4 965 mm Cadenza przejmie tam rolę flagowego sedana marki od produkowanego już ponad 10 lat modelu Opirus. Projekt przygotowany pod okiem byłego szefa design Audi - Petera Schreyera jest rozwinięciem konceptu KND-5 prezentowanego w tym roku w Seulu.

"Nasz nowy sedan wygląda muskularnie I luksusowo" - powiedział Peter Shreyer. "W dzisiejszych czasach ludzie rozpoznają Kię bez problemu. Dobrze wyważone proporcje, dynamiczna linia szyb, duże koła - wszystko to daje naszym autom zdecydowaną, godną i elegancką osobowość. Kształt grilla ułożony w charakterystyczny "tygrysi nos" i przednie reflektory to dowód pewności siebie, jaką daje nasza marka. Kia Cadenza to duży krok w przyszłość - kamień milowy dla koncernu Kia" - stwierdził Shreyer.

W kabinie nowy sedan prezentuje współczesny, czysty design. Nie zabrakło w niej takich udogodnień jak start silnika z przycisku, czujniki parkowania, kamera cofania z wyświetlaczem w lusterku wstecznym, czy elektrycznie sterowane fotele.

Cadenza jako pierwsza wykorzystuje nową płytę podłogową Type-N, która ma być wykorzystana w kilku nowych modelach koncernu. Firma zapewnia, że nowa platforma jest lżejsza, mocniejsza i bezpieczniejsza od poprzednich konstrukcji.

Przednionapędowa Cadenza ma być oferowana z trzema silnikami benzynowymi o mocy od 165 do 295 koni mechanicznych i sześciobiegową, automatyczną skrzynią biegów. Do wyboru ma być także nowy diesel Hyundaia o pojemności 2,4 litra i mocy 201 koni mechanicznych.

Cadenza będzie miała światową premierę podczas grudniowego Riyadh Motor Show w Arabi Saudyjskiej, a potem trafi na Dubai Motor Show.

Według zapewnień producenta, do sprzedaży w Europie i USA trafi już w styczniu przyszłego roku.

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA