REKLAMA

Kia Ceed SW i XCeed PHEV – znamy ceny

Poznaliśmy ceny dwóch nowych hybryd plug-in marki Kia. Są to modele Ceed kombi oraz crossover XCeed.

Kia Ceed SW plug-in hybrid i XCeed plug-in hybrid Materiały prasowe
Kia Ceed SW plug-in hybrid i XCeed plug-in hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Ceed SW i XCeed plug-in hybrid – silnik i napęd

Do napędu obu hybrydowych modeli służy połączenie silnika benzynowego o pojemności 1,6 litra i mocy 105 KM z motorem elektrycznym, który dodaje od siebie moc około 60 koni mechanicznych. Łączna moc systemowa napędu sięga wartości 141 KM i 265 Nm.

REKLAMA

Jeśli chodzi o osiągi, z racji sporej masy baterii i dodatkowego silnika elektrycznego są one słabsze niż w kompakcie o podobnej mocy, ale z tradycyjnym napędem. Kia Ceed kombi rozpędza się od 0 do 100 km/h w 10,8 sekundy, natomiast Kia XCeed potrzebuje na to 11 sekund.

Jednostka elektryczna czerpie energię z baterii litowo-jonowych o pojemności 8,9 kWh. Są one umieszczone za tylnymi fotelami, obok zbiornika paliwa, który musiał zostać zmniejszony do zaledwie 37 litrów.

Obie hybrydowe Kie mogą podróżować wyłącznie w trybie elektrycznym i przy oszczędnej jeździe można w ten sposób pokonać do około 60 kilometrów. Do użytku na co dzień – odwiezienie dzieci do szkoły, jazda do pracy, potem znów szkoła, zakupy i dom – powinno spokojnie wystarczyć. W razie czego do gry wejdzie jednostka benzynowa. Po rozładowaniu baterii samochód będzie działać jak „zwykła” hybryda, doładowując baterię na bieżąco, podczas hamowania.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

REKLAMA

REKLAMA

Kia XCeed plug-in hybrid Materiały prasowe
Kia XCeed plug-in hybrid

Co ważne, Kia nie zezwala na korzystanie z szybkich ładowarek do uzupełniania energii. Nie powinno to jednak stanowić problemu, bo korzystanie z domowego gniazdka naładuje akumulator do pełna w 5 godzin, a miejska ładowarka o mocy 3,3 kW w 3 godziny.

Kia Ceed kombi i XCeed plug-in hybrid – wnętrze

Konieczność upakowania zarówno akumulatorów, jak i silnika elektrycznego, odbywa się niestety kosztem pojemności bagażnika. Został on w obu modelach znacząco zmniejszony. W przypadku Kii Ceed SW konwencjonalny model pomieści 625 litrów bagażu, a hybryda plug-in już tylko 437 litrów – niemal o 190 litrów mniej.

Jeśli chodzi o crossovera XCeed, tu jest podobnie – seryjny bagażnik mieszczący około 425 litrów zmniejsza się do wartości około 290 litrów, a to już poziom aut segmentu B. Utrata tych ponad 130 litrów będzie odczuwalna.

Na pocieszenie zostaje fakt, że producent wygospodarował w obu modelach miejsce pod podłogą bagażnika, gdzie zmieści się kabel ładowania.

Zobacz także: przełomowy model Volkswagena, o którym mało kto wiedział

REKLAMA

Kia Ceed SW plug-in hybrid Materiały prasowe
Kia Ceed SW plug-in hybrid

Kia Ceed kombi i XCeed plug-in hybrid – ceny

Oba hybrydowe modele – Kia Ceed SW i Kia XCeed plug-in hybrid – będą produkowane w słowackiej fabryce w Żylinie i są przeznaczone wyłącznie na rynki Starego Kontynentu.

Ceny Kii Ceed kombi i Kii XCeed w wersji hybrydowej typu plug-in wynoszą – odpowiednio – 127 990 zł i 129 990 zł, czyli niewiele więcej niż kosztują modele konkurencyjne oferowane jako klasyczne hybrydy.

Kia Ceed kombi PHEV

  • 1.6 GDI PHEV 141 KM, wyposażenie „L” – od 127 990 zł
  • 1.6 GDI PHEV 141 KM, wyposażenie „XL” – od 144 490 zł

Kia XCeed PHEV

  • 1.6 GDI PHEV 141 KM, wyposażenie „L” – od 129 990 zł
  • 1.6 GDI PHEV 141 KM, wyposażenie „L” – od 146 990 zł

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - niskie koszty eksploatacji

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA