Kia Ceed po face liftingu

Kia Ceed debiutuje w wersji po face liftingu, który zmienił nieco wygląd przodu i tyłu, a w kabinie dodał nowe opcje wykończenia wnętrza. Oto Ceed po zmianach.

Kia Ceed facelift 2021 fot. materiały prasowe
Kia Ceed facelift 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Ceed przeszła kurację odświeżającą, która nastąpiła po ponad trzech latach od debiutu tego modelu na salonie samochodowym w Genewie. Styliści wykonali swoją pracę poprawnie, choć zmiany nie są szczególnie istotne. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Kia Ceed facelift – nadwozie

Kia Ceed facelift 2021fot. materiały prasowe
Kia Ceed facelift 2021

Jedną z większych zmian w modelu Ceed jest zainstalowanie nowego logo, którym jest stylizowany napis KIA (który wygląda swoją drogą bardziej jak KN z odwróconym N), zastępujący dotychczasowe litery KIA umieszczone w owalnej obwódce z czarnym tłem. Nowy znaczek ma duże rozmiary i Ceed nosi go dumnie na masce i klapie bagażnika, a także na środku kierownicy.

Kia Ceed facelift 2021fot. materiały prasowe
Kia Ceed facelift 2021

Nie mniej istotne są modyfikacje pasa przedniego. O ile klosze lamp zachowały kształt, to diametralnie zmieniło się ich wypełnienie. W miejsce dotychczasowych punktów świetlnych nieco przypominających te z Porsche, umieszczono efektowne potrójne strzałki. Oprócz tego widać nowy kształt grilla, który jest nieco bardziej „uśmiechnięty” i dodatkowo zyskał nowe wypełnienie. Inne są też zderzaki – w przednim, boczne sekcje zachodzą aż do nadkola, sprawiając wrażenie, jakby się tam wlewały.

Kia Ceed facelift 2021fot. materiały prasowe
Kia Ceed facelift 2021

Nie możemy nie wspomnieć o jeszcze jednym ciekawym elemencie, jakim są tylne lampy w wersji GT i GT Line. Otóż zyskały one nie tylko przyciemnione klosze, ale i osobliwie wyglądającą siatkę, która prezentuje się cokolwiek kontrowersyjnie i jest na granicy kiczu. Musimy ocenić ten efekt na żywo, bo na zdjęciach nasuwa nam to bliskie skojarzenia z tzw. wiejskim tuningiem. Ale nie skreślamy tego pomysłu stylistów, dopóki auto nie wyjedzie na drogi.

Całości zmian dopełniają nowe, efektowne wzory felg w rozmiarze 17 i 18 cali, a także cztery nowe kolory nadwozia - Experience Green, Yucca Steel Grey, Machined Bronze i Lemon Splash.

Kia Ceed facelift – wnętrze

Kia Ceed facelift 2021fot. materiały prasowe
Kia Ceed facelift 2021

W kabinie widocznych zmian jak na lekarstwo, bowiem największą jest nowe logo na kierownicy. poza tym mamy te same ekrany: wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3 cala oraz środkowy panel dotykowy o przekątnej 10,25 cala. Z nowości wymienić trzeba dodatkowe wzory tapicerki, zmienioną dźwignię zmiany biegów dla wersji GT i GT Line, a także uaktualnienie multimediów o bezprzewodową obsługę Android Auto oraz dodanie gniazd USB na konsoli środkowej i dla pasażerów z tyłu.

Produkcja modelu Ceed po face liftingu rozpocznie się w sierpniu, w słowackich zakładach w Żylinie, a pierwsze dostawy trafić mają do klientów w czwartym kwartale roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA