Kia Cerato – nowa linia

Kia Forte
Kia Forte
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podobieństwo do konceptu widać jak na dłoni. Z przodu uwagę zwracają nowa osłona chłodnicy, która ma być charakterystyczna dla koreańskiej marki oraz ostro zarysowane światła.

Linia boczna kontynuuje stylistykę przodu - jest mocna i z charakterystycznymi przetłoczeniami. Zwieńczeniem auta jest tylny spoiler, wbudowany w klapę bagażnika. I trzeba przyznać, że auto wygląda oryginalnie i nowocześnie.

Nowa Kia zaprojektowana została przez Niemca Petera Schreyera, odpowiedzialnego za design pierwszych generacji Volkswagena New Betele oraz Audi TT.

Forte trafi na koreański rynek już w sierpniu, a pod maską ma mieć początkowo nowy 1,6-litrowy silnik benzynowy. Na rynku amerykańskim spodziewana jest zaś w przyszłym roku, a między jej przednie koła będzie trafiać najprawdopodobniej 2-litrowa jednostka benzynowa.

Na razie nie wiadomo nic o tym, czy i kiedy Kia Forte trafi na europejski rynek. Jeśli tak się stanie, to Hondzie Civic i Mitsubishi Lancerowi przybędzie na Starym Kontynencie groźny konkurent.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Zobacz także:
REKLAMA