Kia EV9 przechodzi ostatnie testy przed debiutem w 2023 roku

Światowa premiera elektrycznego SUV-a EV9 będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2023 roku. Kia EV9 będzie pełniła rolę flagowego elektrycznego modelu Kii.

Kia EV9 materiały prasowe
Kia EV9

Kia ujawniła szczegóły ostatniego intensywnego programu testów elektrycznego SUV-a EV9, przed jego światowym debiutem w 2023 roku. EV9 będzie flagowym modelem marki Kia i ma zrewolucjonizować segment dużych elektrycznych SUV-ów, przyspieszając tym samym transformację marki Kia w kierunku zrównoważonej mobilności. Aktualnie Kia EV9 przechodzi ostatnie testy w głównym centrum badawczo-rozwojowym, w Namyang w Korei.

Podczas końcowej fazy testów, Kia EV9 jest poddawana wyczerpującym sprawdzianom na wymagającym torze terenowym, gdzie sprawdza się działanie napędu na 4 koła, czy głębokość brodzenia, elementów które mają zapewnić sprawność nawet w najtrudniejszych warunkach. Jazda z dużą prędkością, testy precyzji prowadzenia i sprawdziany na matach poślizgowych wystawiają na próbę każdy element układu jezdnego EV9. Jednocześnie wyboisty bruk umożliwia poddanie komfortu jazdy i jakości wykonania EV9 najtrudniejszym sprawdzianom. EV9, oprócz programu testowego w centrum badawczo-rozwojowym w Namyang, jak każdy model marki Kia jest również poddane wyczerpującym testom w innych ośrodkach testowych na świecie.

Kia po raz pierwszy pokazała zapowiedź najnowszego flagowego modelu, prezentując w ubiegłym roku Kia Concept EV9 podczas targów AutoMobility LA w Los Angeles. Kia EV9, opracowana na zaawansowanej platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) jak zapewnia producent, zapoczątkuje nową erę w wyrafinowanej, zaawansowanej technologicznie i zrównoważonej mobilności.

Debiutując w pierwszym kwartale 2023 roku, Kia EV9 chce pójść w ślady przełomowego, elektrycznego EV6, które zdobyło wiele wyróżnień, w tym najbardziej prestiżowy tytuł w branży motoryzacyjnej w Europie – Car of the Year 2022.

 

REKLAMA