Kia K9 – nowe zdjęcia i wideo

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Koreańczycy zadomowili się już w segmencie samochodów miejskich i crossoverów, a ostatnimi czasy - wraz z prezentacją Kii Optimy oraz Hyundaia i40 - rozpoczęli atak na segment zwany klasą średnią. I wcale nie mają zamiaru na tym poprzestać. Hyundai w Korei i USA od jakiegoś czasu proponuje klientom luksusową limuzynę o nazwie Equus, którą chce konkurować z Mercedesem klasy S, BMW serii 7, czy Lexusem LS. Tym samym tropem próbuje iść bratnia Kia i pokazuje światu pierwsze zdjęcia swojej luksusowej limuzyny - model K9.

W połowie bieżącego roku K9 pojawi się na rynku koreańskim, a potem pewnie zagości w USA. Na razie nie ma planów wprowadzenia go do Europy. Ten topowy model napędzany będzie silnikami V6 o pojemności 3,3 lub 3,8 litra i mocy odpowiednio 300 i 334 KM. Wszystkie konie zaprzęgnięte zostaną do napędzania tylnej osi pojazdu.

To pierwsze podobieństwo, jakie zbliża K9 do produktów BMW. O ile jednak można przymknąć na nie oko, wszak Bawarczycy nie mają monopolu na auta RWD, o tyle kolejne podobieństwa są odrobinę niepokojące. Patrząc na stylizację nadwozia, błyskawicznie dostrzeżemy więcej cech wspólnych z topowymi limuzynami BMW. Kia pokazała właśnie szczegóły wnętrza i tam również nie brakuje nawiązań - dźwignia zmiany biegów, czy pokrętło do sterowania multimediami wyglądają nieomal jak żywcem wyjęte z bawarskiej tylnonapędówki. Czyżby ekipie Petera Schreyera kończyły się pomysły?

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA