[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Kia KED-12 - shooting brake po koreańsku

Po ciepłym przyjęciu Stingera i nowego modelu Stonic, Kia chce dalej oszałamiać stylistyką swoich nowych modeli, dla tego na wrześniowe targi we Frankfurcie przygotowała dwa auta koncepcyjne.

Kia KED-12 Kia KED-12

Targi motoryzacyjne IAA we Frankfurcie zbliżają się wielkimi krokami. Codziennie producenci podsycają atmosferę i uchylają rąbka tajemnicy o swoich wrześniowych premierach. Nie inaczej jest z Kią, której tegoroczne stoisko zapowiada się bardzo interesująco. Oprócz Stingera i Stonicka Koreańczycy szykują premiery swoich dwóch koncepcyjnych modeli.

Pierwszym z nich będzie Pro Ceed, który ma być wizją nowoczesnego hatchbacka. Jak zapowiada producent auto będzie cechowało się odważną stylistyką nadwozia oraz świetnymi osiągami. Drugi prototyp nosi nazwę Kia KED-12, powstał w oparciu o wspomniany już model Pro Ceed, ale wszystko co KED-12 czerpie z Pro Ceed’a ma wynieść na wyższy poziom.  W tym przypadku Kia podzieliła się  grafiką przedstawiającą nowe auto i… wygląda obłędnie!

Pomimo cieni zasłaniających niektóre elementy nadwozia możemy dowiedzieć się trochę o nowym modelu. Nadwozie typu shooting brake wygląda bardzo sportowo. Łagodne linie łączą się tu z przetłoczeniami i wcięciami. Linia dachu zdaje się nie kończyć a w drzwiach zabrakło słupka B. Masywne nadkola skrywają w sobie wielkie felgi z centralną śrubą, a z tyłu królują LED-owe światła umieszczone w pasie ciągnącym się przez całą szerokość auta.

Reszta tylnej części nadwozia ukryta jest w cieniu, a przód auta ciągle zostaje owiany tajemnicą. Kia nie zdradza też osiągów nowego konceptu ani jaki silnik posłuży do napędzania KED’a. Jeśli jednak osiągi pójdą w parze z stylistyką, Kia z pewnością wejdzie tym konceptem na nowy poziom.

Do salonu motoryzacyjnego IAA 2017 pozostało jeszcze 14 dni. Pomimo codziennie spływających informacji, przecieków i prezentacji, wciąż czeka nas wiele niespodzianek, których nie możemy się doczekać. Kia szykuje jedną z nich i nie zdradza nic o koncepcyjnym Pro Ceedzie, jeśli jednak na jego podstawie stworzono KED-12 to chcemy go zobaczyć!

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 46 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij