Kia KED-12 - shooting brake po koreańsku

Po ciepłym przyjęciu Stingera i nowego modelu Stonic, Kia chce dalej oszałamiać stylistyką swoich nowych modeli, dla tego na wrześniowe targi we Frankfurcie przygotowała dwa auta koncepcyjne.

Kia KED-12
Kia KED-12

Targi motoryzacyjne IAA we Frankfurcie zbliżają się wielkimi krokami. Codziennie producenci podsycają atmosferę i uchylają rąbka tajemnicy o swoich wrześniowych premierach. Nie inaczej jest z Kią, której tegoroczne stoisko zapowiada się bardzo interesująco. Oprócz Stingera i Stonicka Koreańczycy szykują premiery swoich dwóch koncepcyjnych modeli.

Pierwszym z nich będzie Pro Ceed, który ma być wizją nowoczesnego hatchbacka. Jak zapowiada producent auto będzie cechowało się odważną stylistyką nadwozia oraz świetnymi osiągami. Drugi prototyp nosi nazwę Kia KED-12, powstał w oparciu o wspomniany już model Pro Ceed, ale wszystko co KED-12 czerpie z Pro Ceed’a ma wynieść na wyższy poziom.  W tym przypadku Kia podzieliła się  grafiką przedstawiającą nowe auto i… wygląda obłędnie!

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pomimo cieni zasłaniających niektóre elementy nadwozia możemy dowiedzieć się trochę o nowym modelu. Nadwozie typu shooting brake wygląda bardzo sportowo. Łagodne linie łączą się tu z przetłoczeniami i wcięciami. Linia dachu zdaje się nie kończyć a w drzwiach zabrakło słupka B. Masywne nadkola skrywają w sobie wielkie felgi z centralną śrubą, a z tyłu królują LED-owe światła umieszczone w pasie ciągnącym się przez całą szerokość auta.

Reszta tylnej części nadwozia ukryta jest w cieniu, a przód auta ciągle zostaje owiany tajemnicą. Kia nie zdradza też osiągów nowego konceptu ani jaki silnik posłuży do napędzania KED’a. Jeśli jednak osiągi pójdą w parze z stylistyką, Kia z pewnością wejdzie tym konceptem na nowy poziom.

Do salonu motoryzacyjnego IAA 2017 pozostało jeszcze 14 dni. Pomimo codziennie spływających informacji, przecieków i prezentacji, wciąż czeka nas wiele niespodzianek, których nie możemy się doczekać. Kia szykuje jedną z nich i nie zdradza nic o koncepcyjnym Pro Ceedzie, jeśli jednak na jego podstawie stworzono KED-12 to chcemy go zobaczyć!

REKLAMA