Kia KV7 – kwadratovan, facebookowóz?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 45 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po kuszeniu zapowiedziami przyszedł czas na oficjalną prezentację koncepcyjnego vana z Koreii. Podczas prezentacji w Detroit KV7 zaprezentowano jako "element łączący grupy przyjaciół i poszukiwaczy przygód". Kia zaznacza, że w przeciwieństwie do konkurentów nie twierdzi, że do każdego auta trzeba przyklejać łatkę sportowości. Nie musi być opływowe i aerodynamiczne - może być kwadratowe i kubełkowate, a to tylko zaleta. Co podobno widać na podstawie modelu Soul.

Nadwozie KV7 z przodu I z tyłu okalają diody LED. Karoserię pozbawiono słupków bocznych, a do tego drzwi drugiego rzędu otwierają się do góry, by można było podziwiać oryginalnie zaaranżowane wnętrze. W nadwoziu o długości 487 cm oprócz obrotowych foteli znalazła się też trzyosobowa sofa i stoliki pod komputery, jako że pasażerowie mają dostęp do sieci WiFi. Oczywiście wnętrze jest ekologiczne - wykończone bawełnianą tapicerką i prawdziwym drewnem. To auto ma zachęcać do spotkań i trafiać w potrzeby social mediowego społeczeństwa.

Na desce rozdzielczej dominuje duży wyświetlacz, za pomocą którego zarządza się klimatyzacją, nawigacją i multimediami. Po włączeniu silnika za pomocą przycisku przesuwa się on w stronę kierowcy, by być bardziej pod ręką. Naciśnięcie przycisku budzi do życia dwulitrową, turbodoładowaną jednostkę benzynową o mocy 285 KM, którą wykorzystano m.in. do napędu amerykańskiej Kii Optima.

O planach produkcyjnych póki co Koreańczycy nic nie mówią.

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA