Kia Lotos Cup – przed wyścigami w Moście

Kia Lotos Cup Paweł Łapot
Kia Lotos Cup - Hungaroring 2009
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do rozegrania zostały jeszcze trzy rundy wyścigów, a w każdej - po dwa wyścigi. W pozostałych do rozegrania sześciu wyścigach można wywalczyć 300 punktów, jednak jak dotychczas nikomu nie udała się sztuka zdobycia kompletu zwycięstw w trzech kolejnych rundach.

REKLAMA

Nowy dla niemal wszystkich kierowców tor w Moście będzie kolejnym sprawdzianem talentów, ambicji i umiejętności zawodniczek i zawodników uczestniczących w wyścigach markowych cee'da i Picanto pod wspólnym mianem Kia LOTOS Cup. Autodrom Most ma długość 4219 metrów, otoczony jest wzgórzami, różnica poziomu nie przekracza 12 metrów.

Liderem klasyfikacji cee'd LOTOS Cup jest Kamil Raczkowski, który ma przewagę 25. punktów nad Andrzejem Gasenko. Mistrz Polski - Łukasz Błaszkowski - jest trzeci z minimalną stratą sześciu punktów do Gasenki. W walce o miejsce na podium z pewnością liczyć się będzie też Maciej Ostoja-Chyżyński; traci co prawda do lidera 39 punktów, jednak różnica 9. punktów do Łukasza Błaszkowskiego czy 14. do Andrzeja Gasenki daje realną szansę nawet na wywalczenie tytułu wicemistrzowskiego.

W Picanto LOTOS Cup na prowadzeniu jest Maciej Kopański z dorobkiem 255 punktów. Drugie miejsce zajmuje Michał Kijanka, który traci do lidera zaledwie sześć punktów. W ścisłej czołówce są też Piotr Materzyński (230 pkt), Jakub Chmiel (224), Aleksandra Furgał (212), Magdalena Wilk (206) i Maciej Struk (202) - reprezentant redakcji "auto motor i sport". W tej grupie jest zwycięzca rozgrywanego już po raz czwarty pucharowego cyklu wyścigów markowych w samochodach Kia Picanto.

 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA