[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kia Niro EV - 380 km zasięgu

Podczas targów technologicznych CES w Las Vegas Kia zaprezentowała model Niro w wersji elektrycznej. Na razie jest to model koncepcyjny.

Kia Niro EV Kia Niro EV

Kia Niro EV jest kolejnym krokiem koreańskim marki w kierunku "elektryfikacji" floty. Z zewnątrz samochód różni się nieco od wersji hybrydowej, obecnej na naszym rynku. Zupełnie inaczej wygląda natomiast wnętrze konceptu.

W stylistyce koncepcyjnego modelu Niro EV w oczy rzuca się nowy przód, z muskularnymi przetłoczeniami na masce, niewielkimi kloszami lamp i brakiem grilla, który w elektrycznym samochodzie nie jest przecież potrzebny. W jego miejsce trafił natomiast wyświetlacz, prezentujący różnego rodzaju komunikaty.

Tył samochodu jest bardziej zbliżony do obecnego modelu w wersji hybrydowej, choć i tu zmiany są zauważalne. Szczególnie głęboko rzeźbiony zderzak oraz nowe klosze lamp.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Niro EV Kia Niro EV

W kabinie Kii Niro EV mamy do czynienia z wizją przyszłości, bo podobnych rozwiązań na próżno szukać w jakimkolwiek obecnie produkowanym samochodzie. Design jest minimalistyczny i możliwie prosty, a przy tym wygląda futurystycznie.

Kierownica wyposażona została w czujniki, które reagują na gesty kierowcy. Ruchem ręki po perforowanym spodzie wieńca kierownicy sterować można różnymi funkcjami systemu multimedialnego - zmianą utworu, regulacją głośności czy ustawieniami klimatyzacji.

Na próżno szukać analogowych zegarów, ale to akurat żadna nowość w dzisiejszych czasach. Przed oczami kierowcy mamy jeden z ekranów, natomiast drugi znalazł się w tradycyjnym miejscu - na środku deski rozdzielczej.

REKLAMA

Kia Niro EV Kia Niro EV

Co ciekawe, do systemu multimedialnego oraz spersonalizowanych ustawień dostać się można poprzez zalogowanie z użyciem systemu rozpoznawania twarzy i głosu.

Do napędu Kii Niro EV służy silnik elektryczny o mocy 201 koni mechanicznych, który zasilany jest baterią litowo-polimerową o pojemności 64 kWh. Zdaniem producenta pozwala to na uzyskiwanie zasięgu na poziomie 380 kilometrów.

Obecnie Kia pracuje nad produkcyjną wersją modelu, a plany producenta zakładają wdrożenie 16 zelektryfikowanych modeli przed rokiem 2025. W tej liczbie znajdzie się m.in. pięć aut hybrydowych i hybryd plug-in, pięć aut elektrycznych i model zasilany ogniwami paliwowymi.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij