REKLAMA

Kia Niro EV - premiera elektrycznego SUV-a

Na salonie samochodowym w koreańskim Busan Kia zaprezentowała elektryczną odmianę modelu Niro. Zasilany bateriami pojazd ma mieć nawet 450 kilometrów zasięgu.

Kia Niro EV
Kia Niro EV
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 97 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Niro została wprowadzona do sprzedaży w 2016 roku i dobrze odnajduje się na rynku. W samym 2017 roku w Europie sprzedano ponad 28 tys. egzemplarzy hybrydowego modelu. Teraz do oferty dołącza wersja elektryczna.

Rozstaw osi Niro EV wynosi 2700 mm. Przestronne wnętrze oferuje sporo miejsca na nogi, nie brakuje również przestrzeni nad głową i na wysokości ramion. Nadwozie ma szerokość 1805 mm i wysokość 1560 mm. Przy długości wynoszącej 4375 mm Niro EV oferuje większy bagażnik (451 litrów wg VDA) niż wiele innych aut hybrydowych typu plug-in i elektrycznych.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Niro EV Materiały prasowe
Kia Niro EV

W Europie Kia Niro EV zostanie wyposażona w akumulator litowo-polimerowy o wysokiej pojemności, wynoszącej 64 kWh, zapewniający zasięg ponad 450 kilometrów na jednym ładowaniu.

Po podłączeniu do szybkiej ładowarki o mocy 100 kW potrzeba tylko 54 minut, aby naładować akumulator do 80 proc. Niro EV będzie dostępne także z mniejszym akumulatorem o pojemności 39,2 kWh. Wówczas zasięg na jednym ładowaniu będzie wynosił do 300 kilometrów.

REKLAMA

Kia Niro EV Materiały prasowe
Kia Niro EV

Maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm jest przenoszony na przednie koła przez silnik o mocy 204 KM. Kia Niro EV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,8 sekundy.

Ponieważ akumulator umieszczono pod podłogą bagażnika, środek ciężkości Niro EV jest położony nisko, co przekłada się na właściwości jezdne i gwarantuje dużą stabilność nadwozia.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Niro EV
Kia Niro EV

Niro EV wyposażona zostanie w szereg zaawansowanych systemów asystujących, które obejmują system ostrzegania przed kolizją, inteligentny tempomat z funkcją "stop&go" oraz asystenta utrzymania toru jazdy.

Lane Following Assist oferuje jazdę autonomiczną drugiego stopnia. System śledzi pojazdy, które znajdują się przed samochodem i rozpoznaje oznakowanie dróg, aby utrzymać Niro EV na pasie ruchu podczas jazdy autostradą. Przyspieszeniem, hamowaniem i utrzymaniem auta na pasie ruchu, z zachowaniem bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta, steruje elektronika. Lane Following Assist działa w zakresie od 0 do 130 km/h.

Niro EV trafi do sprzedaży w Korei i Europie w czwartym kwartale tego roku.

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA