Kia Niro - zapowiedź hybrydowego crossovera

Na początku przyszłego roku Kia wprowadzi na rynek nowego crossovera o nazwie Niro. Dla tego modelu został przygotowany hybrydowy układ napędowy.

Kia Niro sketch
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Czy nic Wam nie mówi nazwa Niro? Jeśli nie to spieszymy przypomnieć, że w 2013 roku Kia na targach IAA Frankfurt pokazała model studyjny o tej samej nazwie. Dziś Niro ma być hybrydowym modelem, bazującym na technologii, która trafi też do auta Hyundai'a. Samochód z logo "H" ma być bezpośrednim konkurentem dla Toyoty Prius.

REKLAMA

W Niro powinniśmy spodziewać się silnika benzynowego 1,6 l, który rzecz jasna otrzyma wsparcie od jednostki elektrycznej. Motor 1,6 w modelu i30 oferuje 120 KM mocy oraz 156 Nm maksymalnego momentu obrotowego, w hybrydzie te parametry będą wyższe. Kia już teraz deklaruje, że na rynek trafi również wersja plug-in.

Koncepcyjny model Niro charakteryzowało trzydrzwiowe nadwozie, które w produkcyjnej wersji zastąpiono bardziej praktycznym, pięciodrzwiowym. niestety ubolewamy nad tym, że auto będzie posiadało konwencjonalny system zawiasów, a nie tak jak w studyjnym aucie drzwi otwierane ku górze. Do tego przednie światła są w seryjnym aucie większe, podobnie jak i grill. To tyle ile możemy wywnioskować do udostępnionym szkicu produkcyjnego modelu Kia Niro. 

Niro w sprzedaży pojawi się w pierwszej połowie roku 2016. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA