Kia Optima Plug-in Hybrid ujawniona

Do sprzedaży trafi dopiero pod koniec roku, ale już możemy dowiedzieć się, czy warto na nią czekać. Oto oficjalny debiut europejskiej wersji Kii Optimy Plug-in Hybrid.

Kię Optimę Plug-in Hybrid znają już amerykanie, bowiem auto zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Chicago. Mieliśmy okazję testować poprzednią generację, a teraz koreańska marka przedstawia nową, europejską wersję hybrydowej limuzyny.

Od pozostałych wersji auto odróżnia się aerodynamicznymi dodatkami, takimi jak inne zderzaki z przodu i z tyłu oraz na nowo zaprojektowane felgi. Wyróżnikami są także niebieskie akcenty, widoczne w reflektorach, na progach oraz tylnym zderzaku. W lewym błotniku znajduje się gniazdko, do którego podłącza się wtyczkę do ładowania litowo-jonowych baterii.

Pod maską hybrydowej Optimy pracuje czterocylindrowy benzynowy silnik 2.0 GDI oraz motor elektryczny o mocy 9,8 kW. Łączna moc jednostki napędowej to 200 KM. Przenoszona jest na przednie koła za pomocą 6-biegowej automatycznej przekładni. W trybie elektrycznym zasięg wynosi 53 km, a prędkość maksymalna 120 km/h. Całkowity zasięg to ok. 960 km.

Wewnątrz znajdziemy kilka elementów, podkreślających, jak bardzo to auto jest "zielone". Na przykład, zamontowano tu dodatkowy zegar, pokazujący jak bardzo "eko" jedziemy. Na 8-calowym wyświetlaczu mamy informację gdzie znajdują się najbliższe punkty ładowania.

Oficjalny debiut Kii Optimy Plug-in Hybrid zaplanowano na motoryzaycjne targi w Genewie. Auto do sprzedaży wejdzie w czwartym kwartale tego roku.

REKLAMA