Kia Optima Sportswagon zawita w Genewie

Musimy przyznać, że Kia Optima Sportswagon wygląda bardzo "niemiecko" i w tym przypadku jest to komplement. Sylwetka jest zwarta, dynamiczna i nowoczesna.

Przy tworzeniu Kii Optimy Sportswagon inspirowano się konceptem SportSpace z zeszłego roku. Auto dość mocno przypomina tamten model, a to duży plus. Samochód upodabnia się do niemieckiej konkurencji. Nie ma się co dziwić, w końcu w segmencie kombi średniej klasy od wiek wieków dominują Niemcy.

REKLAMA

Z przodu w oczy rzucają się wąski grill oraz reflektory, a także dynamicznie narysowany zderzak z dziennymi światłami LED, wmontowanymi w miejsce świateł przeciwmgłowych. Do tego mała powierzchnia szyb i delikatnie opadająca linia dachu i mamy przepis na nowoczesne kombi. Jedynym akcentem, którego nam brakuje to podwójna końcówka wydechu. Z pojedynczą, Optima wygląda jak w ubogiej wersji.

Wnętrze jest bardzo uporządkowane i schludne. Nie ma natłoku przycisków, bo wszystkie funkcje auta zostały przeniesione do systemu multimedialnego, którym steruje się dotykowym (7- lub 8-calowym) wyświetlaczem. Na liście wyposażenia dodatkowego znajdziemy m.in. bezprzewodową ładowarkę do smartfona oraz 8-głosnikowy system audio Harman Kardon.

Pod maską znajdziemy jeden z trzech silników:

  • 1.7 CRDi 141 KM 340 Nm
  • 2.0 GDI 163 KM 196 Nm
  • 2.0 T-GDI 245 KM 353 Nm

Do wyboru są trzy skrzynie biegów: 6-biegowa manualna, 6-biegowa automatyczna oraz 7-biegowa automatyczna z dwoma sprzęgłami (tylko z dieslem).

Kia Optima Sportswagon pojawi się podczas 86. salonu samochodowego w Genewie. Do salonów zawita w czwartym kwartale tego roku. Plany Koreańczyków są ambitne, bowiem zakładają przejęcie 2/3 rynku kombi klasy średniej w Europie. Zobaczymy, czy im się uda.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA