Kia Picanto X-Line - crossover w skali mikro

Kia Picanto X-Line to uterenowione miejskie auto, z większym prześwitem i stylizacją inspirowaną designem crossoverów.

Kia Picanto X-Line
Kia Picanto X-Line

Kia Picanto X-Line oficjalnie zadebiutuje na salonie samochodowym we Frankfurcie, ale już teraz producent podał większość szczegółów dotyczących uterenowionego "malucha". Po premierze w dniu 12 września nowa odmiana Picanto pojawi się w sprzedaży w Polsce na początku pierwszego kwartału 2018 roku.

Nowa linia modelowa X‑Line ma na celu zwiększyć atrakcyjność Picanto, najmniejszego samochodu oferowanego przez firmę Kia. Picanto X-Line dołącza do rodziny crossoverów i SUV-ów. Surowy design podkreślony jest przez kontrastujące pakiety kolorystyczne i większy prześwit (do 156 mm, czyli o 15 mm więcej niż ma standardowe Picanto). Dzięki zwiększonej wysokości nadwozia kierowca może lepiej obserwować drogę przed autem.

- W porównaniu z poprzednim rokiem (i poprzednim modelem), sprzedaż nowego Picanto w pierwszej połowie 2017 roku wzrosła o 23 proc., do 31 827 sztuk, a globalnie jest to jeden z naszych najlepiej sprzedających się samochodów. Jestem przekonany, że nowa linia X‑Line jeszcze bardziej wzmocni naszą obecność w tym segmencie - powiedział Michael Cole, Dyrektor Operacyjny Kia Motors Europe.

Kia Picanto X-Line
Kia Picanto X-Line

Co znajdziemy w Picanto X-Line? Nowa linia wyposażenia X‑Line wprowadza charakterystyczną dla aut marki Kia osłonę chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa i bardziej masywne zderzaki rodem z SUV‑a, z przednią i tylną nakładką zderzaka, które wyglądają jak wykonane z metalu.

Dodatkowo grill i lampy przeciwmgielne wersji GT Line zyskały kontrastowe akcenty w kolorze limonkowym (dostępne są także w kolorze srebrnym), a czarne osłony wokół nadkoli wzmacniają wizualny efekt powiększonego prześwitu.

Kia Picanto X-Line
Kia Picanto X-Line

Kia Picanto z linii X-Line jest wyposażona w wiele elementów dostępnych także w pozostałych odmianach samochodu, w tym 15‑calowe aluminiowe felgi, aluminiowe pedały, światła LED do jazdy dziennej i światła przeciwmgielne, antenę typu płetwa rekina i bezkluczykowe otwieranie drzwi.

Wersja z 7-calowym ekranem dotykowym jest wyposażona w nawigację z mapami 3D, systemy Apple CarPlay i Android Auto dla pełnej integracji ze smartfonami. Także tylna kamera parkowania, bezprzewodowa ładowarka smartfonów i port USB są dostępne w modelach X‑Line. Tak jak Picanto GT Line, Picanto X-Line w standardzie ma sportową spłaszczoną kierownicę.

Kia Picanto X-Line
Kia Picanto X-Line

Samochód jest także wyposażony w elementy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak standardowo montowany system zarządzania stabilnością pojazdu (Vehicle Stability Management, VSM), który zapewnia stabilność podczas hamowania i pokonywania zakrętów.

Nowe Picanto można także kupić z systemem automatycznego hamowania awaryjnego (Autonomous Emergency Braking, AEB) - technologią zwiększającą bezpieczeństwo w mieście.

Zobacz również:
REKLAMA