Kia Picanto nowa generacja – pierwsze zdjęcia

Kilka tygodni przed targami w Genewie Kia odsłoniła album ze zdjęciami nowego Picanto. Auto będzie oferowane m.in. w usportowionej wersji GT-Line. 

Picanto
Kia Picanto GT-Line
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Design samochodu został stworzony przez zespół projektantów z Frankfurtu nad Menem i Namyang (Korea). Udostępnione zdjęcia auta przedstawiają wersję GT-Line. Auto ma zderzak z agresywnymi liniami i sportowo wyglądającymi chrapami, które ozdobione są czerwonymi wstawkami. A do tego lampy przeciwmgłowe przesunięte zostały bardziej do środka osi zderzaka, niż w poprzedniej generacji

REKLAMA

Tak jak i z przodu, tak i z tyły można znaleźć wstawki w czerwonym kolorze. Tylny zderzak ma dwie dodatkowe lampy, w tym światło cofania oraz delikatny dyfuzor i podwójną końcówkę wydechu. Paleta barw Picanto trzeciej generacji będzie obejmowała 11 kolorów lakieru.

Delikatnie zmieniły się proporcje auta, skrócono zwis przedni, zwiększając przy tym tylny. Dzięki temu samochód ma 3595 mm długości, tak jak poprzednik. W nowej generacji wydłużono rozstaw osi z 2385 do 2400 mm (+15 mm), co przełoży się na ilość miejsca w kabinie.

Picanto
Kia Picanto GT-Line

Wnętrze wyróżnia się ekranem w formie tabletu i pionowymi wylotami nawiewu po lewej i prawej stronie deski rozdzielczej. Przez większą jej długość biegnie elegancka listwa ozdoba. Widać, że w aucie zmieniona została kierownica, także dolna część konsoli uległa modyfikacji. Boki drzwi zdobią eleganckie wstawki z czerwonymi pasami. Tapicerka skórzano-materiałowa ma również dodatki w czerwieni, a całość podkreślono przeszyciami w tym kolorze.

Kia Picanto zadebiutuje na targach Genewa 2017, które odbędą się w dniach 9-19 marca. 

Zobacz także:
REKLAMA