[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Kia Proceed Concept - dobra zmiana

Kia zaprezentowała swój najnowszy model Proceed Concept. Hot hatch o wydłużonej sylwetce zdradza nowy rodzaj nadwozia dla aut marki Kia.

Kia Proceed Concept Kia Proceed Concept

Kia Proceed Concept to samochód studyjny, który zadebiutuje już 12 września, podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Nasza redakcja będzie na miejscu, żeby przeprowadzić obszerną relację z tego najważniejszego motoryzacyjnego wydarzenia jesieni.

Samochód został zaprojektowany w europejskim centrum projektowym firmy Kia we Frankfurcie, położonym zaledwie 500 metrów od miejsca, w którym zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności. Jak twierdzi producent, Kia Proceed Concept zdradza, jak może wyglądać kompaktowy Cee’d nowej generacji.

Auto studyjne zapowiada też nowy typ nadwozia dla samochodów marki Kia, zbliżony do nadwozia shooting brake. Wydłużony hot hatch rzuca się w oczy i przyciąga uwagę swoją dynamiczną, ale przy tym masywną bryłą nadwozia.

- Wielu europejskich kierowców poszukuje alternatywy dla klasycznych trzydrzwiowych hot hatchy. Tak zrodził się pomysł na nieco inny, niż tradycyjny i oczywisty, model w rodzinie Cee’da. Proceed Concept to projekt bardzo śmiałego samochodu. Auta, które mogłoby być następcą Pro_cee’da. Hot hatchem dla kierowców, którym zależy na aucie o znakomitych osiągach - powiedział Gregory Guillaume, szef stylistów Kia Motors w Europie.

Kia Proceed Concept Kia Proceed Concept

Proceed Concept jest niski, smukły i lekki, z przerysowaną linią dachu, o dynamicznych proporcjach i kompaktowych rozmiarach. Sylwetkę samochodu uzupełnia kilka wyrazistych detali.

Dynamiczna linia okien biegnie za linią dachu aż do końca pokrywy bagażnika, podczas gdy tylny słupek z logo GT i w kształcie uciętej od góry płetwy rekina wizualnie wzmacnia brak słupków B w karoserii. Delikatnie opadająca linia dachu płynnie przechodzi w tylną pokrywę, w której na całej szerokości znajduje się wąski pas tylnych świateł, prezentujących się, jak czytamy w komunikacie prasowym, "jak ciekłe stopione żelazo".

W czasach gdy jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu samochodu są światła do jazdy dziennej, Proceed Concept wykorzystuje oświetlenie również na inne sposoby. Taką rolę pełni "Luminline", czyli podświetlany obrys bocznych szyb, która zaczyna świecić na powitanie kierowcy, gdy ten wieczorem zbliża się do samochodu.

Kia Proceed Concept Kia Proceed Concept

Chociaż sylwetka i proporcje Proceed Concept wydają się nowe, concept car ma w sobie wiele motywów znanych już z modeli marki Kia. Osłona chłodnicy w kształcie tygrysiego nosa, mocno wyprofilowana pokrywa silnika wzorowana na pokrywie silnika Stingera, panoramiczne okno dachowe oraz przetłoczenia blach i wyraźnie zaznaczone niektóre krawędzie.

Najnowszy model studyjny pomalowany jest lakierem w kolorze "Lava Red", którego efekt osiągnięto przez połączenie wielu warstw ręcznie nakładanego lakieru w kolorze czarnym, srebrnym z efektem chromu i czerwonym z efektem wysokiego połysku.

Oficjalny debiut Proceed Concept będzie miał miejsce 12 września podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 540 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij