REKLAMA

Kia Rio GT Line: prawie jak hot-hatch

Kia Rio GT Line to ostrzejsza wersja popularnego miejskiego modelu segmentu B. Na rynku konkurować ma z Fordem Fiestą ST Line czy Volkswagenem Polo R Line.

Kia Rio GT Line
Kia Rio GT Line
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 48 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na nadchodzące targi motoryzacyjne w Genewie Kia przygotowuje podrasowaną wersję swojego miejskiego modelu Rio. Oznaczenie GT budzi nadzieję na poprawę osiągów, ale dopisek "Line" studzi te emocje.

Chodzi bowiem o pakiet zmian stylistycznych, które podrasowują samochód jedynie od strony wizualnej, natomiast strona mechaniczna, w tym zawieszenie i silnik, pozostają niezmienione. Pod maskę trafią tu znane silniki benzynowe 1,25 i 1,4 oraz w niedalekiej przyszłości trzycylindrowe 1,0 o mocy 120 KM.

Dobre i to. Przecież nie każdy potrzebuje 200 koni mechanicznych pod maską, a rasowy wygląd w zupełności im wystarcza. Jest to też zdecydowanie tańsza opcja, niż rasowy hot-hatch z mocnym silnikiem i sztywnym zawieszeniem.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Rio GT Line
Kia Rio GT Line

Samochód oparty jest na nowej generacji Kii Rio, która na rynku jest od zeszłego roku. Jak wspomnieliśmy wyżej, bezpośrednią konkurencją dla auta są Ford Fiesta ST Line czy Volkswagen Polo R Line.

Kia Rio GT Line ma zmieniony przedni zderzak, w którym kryją się poczwórne światła przeciwmgłowe, wykonane w technologii LED, charakterystyczne dla sportowych modeli koreańskiej marki. Zmienione są też progi oraz tylny zderzak, gdzie znalazło się miejsce dla podwójnej końcówki układu wydechowego.

REKLAMA

Kia Rio GT Line
Kia Rio GT Line

Z zewnątrz efekt dopełniają duże, 17-calowe obręcze z lekkich stopów oraz błyszczące czarne wstawki, a także chromowane listwy na dolnej linii okien.

W środku Kia Rio GT Line przyciąga wzrok sportową, skórzaną kierownicą z grubym wieńcem, tworzywem udającym włókno węglowe i czernią fortepianową na ramce centralnie umieszczonego ekranu systemu informacyjno-rozrywkowego.

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA