Kia Rio sedan i odświeżony Soul w Nowym Jorku

Kia Rio sedan
Kia Rio sedan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 53 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pierwszą nowością jest Rio w wersji sedan, które jako K2 pokazano równolegle w Szanghaju. I o ile oba auta mają wiele wspólnych elementów konstrukcyjnych, o tyle zupełnie nie przypominają siebie nawzajem wyglądem. W przeciwieństwie do chińskiego modelu, wystylizowanego na wzór modelu Optima, amerykańskie Rio pozostało przy aparycji znanej już z prezentowanej w Genewie pięciodrzwiowej wersji tego modelu.

Pod maską Rio sedan pracować ma 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 134 KM, zestawiony z sześciobiegową przekładnią I systemem start/stop pozwalającym na oszczędzanie paliwa. Według producenta w mieście zadowoli się on 7,8 litra paliwa na 100 km, a w trasie wystarczy mu niecałe 6 litrów.

Obok Rio w Nowym Jorku stanął odświeżony model Soul. Zyskał nową pokrywę silnika, przeprojektowano zderzaki, a w reflektorach wygospodarowano miejsce na światła LED do jazdy dziennej. Zmienił się również wzór tylnych lamp, a w kabinie pojawił nowy sprzęt multimedialny. Czy podobna kuracja czeka wersję sprzedawaną w Europie - tego jeszcze nie podano.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA