[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
5.0

Kia Rio - większy maluch z Korei

Kia Rio jest dłuższa od poprzednika o 15 mm, niby nie wiele, ale już zdjęcia pokazują, że samochód wygląda na większy. To zasługa stylistyki, nad którą pracowały aż trzy biura projektowe.

Kia Rio 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Rio była projektowana w aż trzech miejscach - w Niemczech, Kalifornii i w głównym biurze w Namyang (Korea Południowa). Wspólna praca trzech ośrodków stylistycznych zaowocowała ciekawym wyglądem, które nie tak dawno zapowiadały udostępnione szkice.

Ostrzejsze kształty reflektorów, które zostały wydłużone i bardziej zachodzą na przednie nadkola oraz wąska listwa rozdzielające przednie światła - to elementy charakterystyczne dla nowej Kii Rio. Poza tym zderzak wydaje się być większy, niż w poprzedniku, a to dlatego, że projektanci stworzyli duży wlot powietrza, pełniący rolę osłony chłodnicy. Z tyłu mamy większe klosze lamp, oczywiście wykonane z diod LED. Kia Rio teraz ma bardziej ostrzejsze przetłoczenia, niż poprzednik, przez co lina auta prezentuje się zdecydowanie lepiej.

REKLAMA

W kabinie dostrzeżemy największe zmiany. Ekran dotykowy na konsoli centralnej przeniesiono wyżej i wysunięto ponad linię deski rozdzielczej. Wszystko po to by, wzorem nowych trendów przypominał tablet wmontowany w kokpit. Projektanci zrezygnowali z wąskich kratek nawiewów i zegarów umieszczonych w tubach. Nowa jest kierownica oraz panel klimatyzacji.

Kia Rio urosła o 15 mm i teraz mierzy 4065 mm, rozstaw osi powiększono z kolei o 10 mm do 2580 mm, co pozwoli zwiększyć ilość miejsca na nogi pasażerów. Poza tym samochód został poszerzony do 1725 mm (+5 mm) i obniżony o 5 mm - 1450 mm.

Dziś Kia nie mówi nic o jednostkach napędowych, ale te zapewne przedstawi na targach motoryzacyjnych Paryż Motor Show. Warto dodać, że na stoisku Hyundai'a będzie można oglądać mniejszego kuzyna Rio, model dla nowego Rio, czyli Hyundai i10.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij