[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kia Rio - większy maluch z Korei

Kia Rio jest dłuższa od poprzednika o 15 mm, niby nie wiele, ale już zdjęcia pokazują, że samochód wygląda na większy. To zasługa stylistyki, nad którą pracowały aż trzy biura projektowe.

Kia Rio 2017

Kia Rio była projektowana w aż trzech miejscach - w Niemczech, Kalifornii i w głównym biurze w Namyang (Korea Południowa). Wspólna praca trzech ośrodków stylistycznych zaowocowała ciekawym wyglądem, które nie tak dawno zapowiadały udostępnione szkice.

Ostrzejsze kształty reflektorów, które zostały wydłużone i bardziej zachodzą na przednie nadkola oraz wąska listwa rozdzielające przednie światła - to elementy charakterystyczne dla nowej Kii Rio. Poza tym zderzak wydaje się być większy, niż w poprzedniku, a to dlatego, że projektanci stworzyli duży wlot powietrza, pełniący rolę osłony chłodnicy. Z tyłu mamy większe klosze lamp, oczywiście wykonane z diod LED. Kia Rio teraz ma bardziej ostrzejsze przetłoczenia, niż poprzednik, przez co lina auta prezentuje się zdecydowanie lepiej.

W kabinie dostrzeżemy największe zmiany. Ekran dotykowy na konsoli centralnej przeniesiono wyżej i wysunięto ponad linię deski rozdzielczej. Wszystko po to by, wzorem nowych trendów przypominał tablet wmontowany w kokpit. Projektanci zrezygnowali z wąskich kratek nawiewów i zegarów umieszczonych w tubach. Nowa jest kierownica oraz panel klimatyzacji.

Kia Rio urosła o 15 mm i teraz mierzy 4065 mm, rozstaw osi powiększono z kolei o 10 mm do 2580 mm, co pozwoli zwiększyć ilość miejsca na nogi pasażerów. Poza tym samochód został poszerzony do 1725 mm (+5 mm) i obniżony o 5 mm - 1450 mm.

Dziś Kia nie mówi nic o jednostkach napędowych, ale te zapewne przedstawi na targach motoryzacyjnych Paryż Motor Show. Warto dodać, że na stoisku Hyundai'a będzie można oglądać mniejszego kuzyna Rio, model dla nowego Rio, czyli Hyundai i10.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij