REKLAMA

Kia Sorento – pierwsze zdjęcia

Nowa generacja SUV-a Kia Sorento ujrzała światło dzienne, póki co na oficjalnych zdjęciach, a już na początku marca zadebiutuje na żywo w Genewie.

Kia Sorento 2020 Materiały prasowe
Kia Sorento 2020

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że producent opublikował pierwsze szkice nowej generacji Kii Sorento. Teraz mamy już do czynienia ze zdjęciami wersji produkcyjnej i jak się okazuje, jest ona niemal identyczna z tym, co widzieliśmy na pierwszych grafikach.

Kia Sorento – nadwozie

Nowa generacja Kii Sorento jest zupełnie nowym rozdaniem, jeśli chodzi o stylistykę nadwozia. Auto prezentuje się bardzo nowocześnie i atrakcyjnie, z mocnymi liniami i odważnymi przetłoczeniami. W nowym Sorento więcej jest kanciastych kształtów, nadających pojazdowi bardziej masywnego wyglądu.

Z przodu auta mamy do czynienia z ewolucją charakterystycznego dla samochodów Kia „tygrysiego nosa”, gdzie niski i rozciągnięty szeroko na boki grill przechodzi płynnie w klosze reflektorów, podkreślone diodowymi listwami świateł do jazdy dziennej.

Zobacz także: gorące premiery Genewy 2020 - zapowiedź

REKLAMA

Kia Sorento 2020 Materiały prasowe
Kia Sorento 2020

Efektownie wyglądają też klosze tylnych lamp, z pionowymi pasami świateł LED oraz odważne przetłoczenia na tylnej klapie, pod szybą, a także z boku samochodu. Wisienką na tym stylistycznym torcie jest trójkątna tylna szyba za słupkiem C, nadająca sylwetce dynamicznego charakteru i lekkości.

Nowa Kia Sorento zbudowana została na nowej płycie podłogowej, opracowanej dla SUV-ów średniej wielkości. Dzięki nowoczesnej konstrukcji pojazd oferować ma więcej miejsca dla pasażerów i ich bagażu, niż dotychczasowy model. Co więcej, przestrzeń ma dorównywać SUV-om o rozmiar większym.

Z nowych doniesień wiemy, że auto zyskało większy rozstaw osi, niż w przypadku poprzednika, przy jednoczesnym skróceniu przedniego i tylnego zwisu. Poprawi to nie tylko ilość miejsca w kabinie, ale także prowadzenie samochodu i jego stabilność w zakrętach.

Zobacz także: Volvo XC40 T5 Twin Engine - z mocą dwóch silników

REKLAMA

Kia Sorento 2020 Materiały prasowe
Kia Sorento 2020

Kia Sorento – wnętrze

Producent pokazał również kabinę nowego Sorento, która odwzorowuje to, co widzieliśmy na szkicach. Design deski rozdzielczej jest przyjemny dla oka. Prosty w formie i uporządkowany, a przy tym nowocześnie zaprojektowany.

W całej tej prostocie projektanci zostawili sobie najwyraźniej pole do popisu, bo powagę tej uporządkowanej kabiny w nienachalny sposób przełamują kratki nawiewu, kształtem przypominające statki z Gwiezdnych Wojen. Szczególnie te na środku, połączone chromowanym paskiem i mieszczące pomiędzy sobą panel sterowania klimatyzacją.

Nie mogło oczywiście zabraknąć ekranów. Te znajdziemy w miejscu zegarów – wirtualne zegary mają przekątną 12,3 cala, a także pośrodku deski rozdzielczej – tu trafił wyświetlacz o przekątnej 10,12 cala, ulokowany w stylu znanym z nowych modeli Mercedesa.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - niskie koszty eksploatacji

REKLAMA

Kia Sorento 2020 Materiały prasowe
Kia Sorento 2020

Uproszczona obsługa i minimalizacja liczby przycisków jest zauważalna, ale dostrzegamy również pozostawienie tradycyjnych pokręteł przy ekranie dotykowym, co zaliczamy na plus.

Pomiędzy przednimi fotelami projektanci wygospodarowali miejsce na duży schowek w podłokietniku, a także mniejsze przegródki na drobiazgi. W uzyskaniu większej przestrzeni pomaga zastosowanie pokrętła zmiany biegów automatycznej przekładni, zamiast tradycyjnej dużej dźwigni.

Nowa platforma to również nowoczesne napędy, w tym oczywiście obowiązkowy już w dzisiejszych czasach napęd hybrydowy o mocy około 230 KM, oraz hybryda plug-in o mocy systemowej około 260 KM.

Szczegóły poznamy już za dwa tygodnie, podczas oficjalnej premiery na salonie samochodowym w Genewie, skąd - tradycyjnie już - przeprowadzimy dla was obszerną relację.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA