Kia Sorento po face liftingu

Kia Sorento przeszła odświeżające ją zmiany. Wśród nich znajdziemy nową skrzynię biegów oraz sportowy wygląd w wersji GT Line.

Kia Sorento face lifting Materiały prasowe
Kia Sorento face lifting

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Kia pokaże między innymi swojego dużego SUV-a Sorento, który przeszedł kurację odświeżającą. Zmian nie ma wiele, ale też auto nie zdążyło się jeszcze dobrze zestarzeć.

W oczekiwaniu na kolejną generację, która nadejdzie za około trzy lata, styliści zmodyfikowali nieco wygląd zewnętrzny. Retusz zauważyć można w przypadku reflektorów i tylnych świateł oraz obu zderzaków, a także grilla.

REKLAMA

Kia Sorento face lifting
Kia Sorento face lifting

Ten ostatni, nazywany "tygrysim nosem", zyskał nowe, ciemne, metaliczne wykończenie, podczas gdy nadwozie może zostać pomalowane jednym z dwóch nowych lakierów - Rich Espresso oraz Gravity Blue. Prawdopodobnie auto ze zdjęć nosi na karoserii ten pierwszy lakier.

Z nowości wymienić trzeba jeszcze nowe wzory aluminiowych felg w rozmiarze od 17 do 19 cali. Z kolei wspomniana wyżej wersja GT Line wprowadza czteropunktowe światła przeciwmgłowe w technologii LED, malowane na czerwono zaciski hamulcowe i kilka dodatkowych elementów, mających dodać nadwoziu drapieżnego charakteru.

REKLAMA

Kia Sorento face lifting
Kia Sorento face lifting

W kabinie, która pomieścić może do siedmiu osób, pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, jest nowe koło kierownicy. Zmianom uległ też system sterowania klimatyzacją, który zyskał czytelny wyświetlacz, a tapicerka wykonana jest z przyjemniejszych w dotyku materiałów.

Nowa Kia Sorento może być teraz wyposażona w nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy z 8-calowym ekranem dotykowym, nawigacją TomTom oraz łącznością za pośrednictwem Android Auto i Apple CarPlay.

REKLAMA

Kia Sorento face lifting Producenci
Kia Sorento face lifting

Wisienką na torcie będzie opcjonalny system audio Harman Kardon, wyposażony w 10 głośników o łącznej mocy 640 W. Dopłaty wymagać będzie także wyposażenie auta w LED-owe reflektory.

Jeśli chodzi o napęd, to główną zmianą jest, wspomniana wyżej, nowa 8-stopniowa automatyczna skrzynia biegów, która debiutuje właśnie w modelu Sorento. Objęta 143 patentami przekładnia będzie dostępna z 2,2-litrowym dieslem i zastąpi poprzedni 6-stopniowy automat.

REKLAMA