Kia Sorento - stylistyka górą

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 161 900 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Sorento poprzedniej generacji było niezwykle popularnym SUV-em, w ciągu 7 lat sprzedano na całym świecie ponad 900 tysięcy egzemplarzy tego auta. Nowa Sorento ma wyróżniać się przede wszystkim ciekawą stylistyką. Kia planuje sprzedawać rocznie około 140 tysięcy sztuk tego pojazdu rocznie.

W środku znajdziemy m.in. nowy system nawigacji z 6,5-calowym monitorem, wysoko rozwinięty zestaw audio z możliwością puszczania muzyki z MP3 czy iPoda a także panoramiczny dach. Kia Sorento ma również cechę vana - trzeci rząd siedzeń. Dla ułatwienia kierowca ma do dyspozycji kamerę cofania, dla wygody przycisk start/stop i kartę Keyless zamiast tradycyjnego kluczyka.

W ofercie silnikowej znajdą się 4 jednostki - nie wszystkie jednak dostępne będą na każdym rynku. Jedyny diesel to 2,2-litrowy motor o mocy 197 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 435 Nm. Obok znajdzie się 2,4-litrowa jednostka benzynowa o mocy 174 koni mechanicznych i momencie o wartości do 225 Nm. Dla ludzi dbających o koszty Kia przygotowała silnik zasilany LPG - 2,7-litrowy motor osiąga 165 koni i 244 Nm. Najwyżej w ofercie stoi 3,5-litrowy benzyniak V6 o mocy 277 koni mechanicznych i maksymalnym momencie 335 Nm. Skrzynie biegów mogą być mechaniczne lub automatyczne o 5 lub 6 przełożeniach. Auto trafi do salonów w roku 2010. 

REKLAMA

 Źródło: Kia, worldcarfans


zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA