REKLAMA

Kia Sorento tuż przed premierą

Kia Sorento nowej generacji zadebiutuje już na początku marca na salonie samochodowym w Genewie. Producent opublikował właśnie oficjalne szkice SUV-a.

Kia Sorento 2020 - oficjalny szkic Materiały prasowe
Kia Sorento 2020 - oficjalny szkic

Nowa generacja dużego SUV-a Kia Sorento zbliża się wielkimi krokami i zostanie pokazana światu już 3 marca, podczas pierwszego dnia prasowego na salonie samochodowym w Genewie. Zanim jednak zobaczymy auto na żywo, możemy już teraz obejrzeć jego szkice, dające pogląd na stylistykę wersji produkcyjnej.

Kia Sorento – nadwozie

Wygląd nadwozia nowej Kii Sorento jest odejściem od tego, co duży SUV prezentował dotychczas. W nowym Sorento więcej będzie kanciastych kształtów, nadających pojazdowi bardziej masywnego wyglądu. Ale to wiemy już z przecieków publikowanych w internecie, na których szpiedzy przyłapali całkowicie odsłonięty egzemplarz podczas ostatnich testów.

Na podstawie tych nieoficjalnych zdjęć możemy zdradzić, że pokazany na oficjalnych szkicach model Sorento odzwierciedla rzeczywisty wygląd SUV-a koreańskiej marki. Efektownie wyglądają klosze tylnych lamp, z pionowymi pasami świateł LED oraz odważne przetłoczenia na tylnej klapie, pod szybą, a także z boku samochodu.

Zobacz także: Volvo V60 T8 Twin Engine - rodzinny nie znaczy nudny!

REKLAMA

Kia Sorento 2020 - oficjalny szkic Materiały prasowe
Kia Sorento 2020 - oficjalny szkic

Wiemy również, że nowa Kia Sorento zbudowana została na nowej płycie podłogowej, opracowanej dla SUV-ów średniej wielkości. Dzięki nowoczesnej konstrukcji pojazd oferować ma więcej miejsca dla pasażerów i ich bagażu, niż dotychczasowy model. Co więcej, przestrzeń ma dorównywać SUV-om o rozmiar większym.

Nowa platforma to również nowoczesne napędy, w tym oczywiście obowiązkowy już w dzisiejszych czasach napęd hybrydowy. Szczegóły poznamy już za trzy tygodnie podczas oficjalnej premiery.

Kia Sorento – wnętrze

Przy okazji publikacji szkiców producent pokazał nam kabinę nowego Sorento. Krój deski rozdzielczej jest przyjemny dla oka. Prosty w formie i uporządkowany, a przy tym nowocześnie zaprojektowany. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że przy całej swojej prostocie i powadze ma elementy „niepoważne”, jak kratki nawiewu przypominające kształtem statki z Gwiezdnych Wojen.

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

Kia Sorento 2020 - oficjalny szkic Materiały prasowe
Kia Sorento 2020 - oficjalny szkic

Nie mogło oczywiście zabraknąć ekranów. Te znajdziemy w miejscu zegarów – wirtualne zegary mają przekątną 12,3 cala, a także pośrodku deski rozdzielczej – tu trafił wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala. Uproszczona obsługa i minimalizacja liczby przycisków jest zauważalna, ale dostrzegamy również pozostawienie tradycyjnych pokręteł przy ekranie dotykowym, co zaliczamy na plus.

Pomiędzy przednimi fotelami projektanci wygospodarowali miejsce na duży schowek w podłokietniku, a także mniejsze przegródki na drobiazgi. W uzyskaniu większej przestrzeni pomaga zastosowanie pokrętła zmiany biegów automatycznej przekładni, zamiast tradycyjnej dużej dźwigni.

Więcej szczegółów poznamy już niebawem. Oficjalny debiut nowej generacji Kii Sorento już 2 marca podczas salonu samochodowego w Genewie, skąd tradycyjnie już przeprowadzimy dla was obszerną relację.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA