Kia Soul – więcej szczegółów!

Kia Soul
Kia Soul
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Soul ma być gwiazdą stoiska koreańskiej marki podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Paryżu. Auto napędzane będzie przez jeden z trzech silników do wyboru - dwóch benzynowych i turbodiesla.

Najmocniejszy w ofercie będzie 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 142 koni mechanicznych przy 6000 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 186 Nm, wytwarzanym przy 4600 obr/min. Jednostka ta łączona będzie z 5-stopniową skrzynią ręczną lub czterobiegowym (!) automatem.

Mniejsza z jednostek zasilanych benzyną, ma 1.6 litra pojemności skokowej, 126 koni mechanicznych i oferowana będzie na większości rynków, podczas gdy 1,6-litrowy turbodiesel dostępny będzie głównie w Europie.

Ten udany silnik wysokoprężny wytwarza również moc 126 koni mechanicznych, ale jak to diesel, produkuje wysoki maksymalny moment obrotowy o wartości 255 Nm przy 2000 obr/min.

Kia Soul mierzy 4105 mm długości, 1610 mm wysokości i ma rozstaw osi o wartości 2550 mm. W swojej kabinie mieści bez problemu pięciu pasażerów, a jej prześwit jest o 45 mm wyższy niż w typowym samochodzie osobowym.

Auto na europejskim rynku dostępne będzie na początku przyszłego roku.

Źródło: Kia

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji związanych z targami motoryzacyjnymi - Paryż 2008

 

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA