Kia Sportage 2016: Wnętrze i dane techniczne - Targi Frankfurt 2015

Nowa Kia Sportage urosła. Jest o 4 cm dłuższa i ma wydłużony o 3 cm rozstaw osi. Tym samym zwiększyła się przestrzeń w kabinie. Przeczytaj, co jeszcze zmieniło się w nowym crossoverze.

O tym jak wygląda nowa Kia mieliśmy już przyjemność Was poinformować. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów o tym aucie, a także zajrzeliśmy do wnętrza. Czwarta generacja Sportage'a zyskała lepsze właściwości aerodynamiczne. Współczynnik Cx wynosi teraz 0,33 (było 0,35). Taki wynik udało się uzyskać m.in. dzięki zwisom nadwozia krótszym o 2 cm z przodu i 1 cm z tyłu. Zwiększył się też kufer i teraz upchamy tam 503 litry bagażu.

REKLAMA

Nową Kią zajedziemy też dalej, bo zbiornik paliwa "połknie" więcej. Dalszy zasięg to także zasługa oszczędnych silników. A jest ich 3, w pięciu wariantach mocy. Bazowy motor to 1.6 GDI o mocy 132 KM, a z turbo-duetem osiąga 177 KM i 265 Nm. Dla dużo jeżdżących przewidziano dwa diesle - 1.7 CRDi 115 KM oraz 2.0 w wariantach 136 i 184 KM. W zależności od jednostki moc przekazywana jest przez 6-biegową skrzynię manualną lub dwusprzęgłowy automat.

Zajrzyjmy do kabiny. Producent deklaruje, że użyto bardziej miękkich materiałów. Na pierwszy rzut oka widać, że poprawiła się jakość, ale o dotyku po samym zdjęciu ciężko coś powiedzieć. Pojawił się duży, 8-calowy wyświetlacz, którym obsługuje się cały system infotainment. Cały system współpracuje z niezłym audio od JBL-a - opcjonalnie 8 głośników i moc 320 watt. Dodatkowo w opcji dostępne są też grzane fotele, ustawiane w 17 pozycjach.

Oficjalna premiera nowej Kii Sportage odbędzie się za niecałe dwa tygodnie podczas targów IAA we Frankfurcie. Koreański crossover trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA