[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Kia Sportage 2016: Wnętrze i dane techniczne - Targi Frankfurt 2015

Nowa Kia Sportage urosła. Jest o 4 cm dłuższa i ma wydłużony o 3 cm rozstaw osi. Tym samym zwiększyła się przestrzeń w kabinie. Przeczytaj, co jeszcze zmieniło się w nowym crossoverze.

O tym jak wygląda nowa Kia mieliśmy już przyjemność Was poinformować. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów o tym aucie, a także zajrzeliśmy do wnętrza. Czwarta generacja Sportage'a zyskała lepsze właściwości aerodynamiczne. Współczynnik Cx wynosi teraz 0,33 (było 0,35). Taki wynik udało się uzyskać m.in. dzięki zwisom nadwozia krótszym o 2 cm z przodu i 1 cm z tyłu. Zwiększył się też kufer i teraz upchamy tam 503 litry bagażu.

Nową Kią zajedziemy też dalej, bo zbiornik paliwa "połknie" więcej. Dalszy zasięg to także zasługa oszczędnych silników. A jest ich 3, w pięciu wariantach mocy. Bazowy motor to 1.6 GDI o mocy 132 KM, a z turbo-duetem osiąga 177 KM i 265 Nm. Dla dużo jeżdżących przewidziano dwa diesle - 1.7 CRDi 115 KM oraz 2.0 w wariantach 136 i 184 KM. W zależności od jednostki moc przekazywana jest przez 6-biegową skrzynię manualną lub dwusprzęgłowy automat.

Zajrzyjmy do kabiny. Producent deklaruje, że użyto bardziej miękkich materiałów. Na pierwszy rzut oka widać, że poprawiła się jakość, ale o dotyku po samym zdjęciu ciężko coś powiedzieć. Pojawił się duży, 8-calowy wyświetlacz, którym obsługuje się cały system infotainment. Cały system współpracuje z niezłym audio od JBL-a - opcjonalnie 8 głośników i moc 320 watt. Dodatkowo w opcji dostępne są też grzane fotele, ustawiane w 17 pozycjach.

Oficjalna premiera nowej Kii Sportage odbędzie się za niecałe dwa tygodnie podczas targów IAA we Frankfurcie. Koreański crossover trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 103 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij