REKLAMA

Kia Sportage - już 5 milionów sprzedanych aut

Niedawno pisaliśmy o trzech milionach Nissanów Qashqai, a teraz Kia chwali się pięcioma milionami sprzedanych na świecie egzemplarzy konkurencyjnego modelu Sportage.

Kia Sportage Pierwsza Jazda
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia ma podwójny powód do radości i świętowania, bo liczba pięciu milionów  sprzedanych na świecie egzemplarzy modelu zbiegło się w czasie ze świętowaniem 25-lecia istnienia modelu Sportage na rynku.

Historia Kia Sportage, jako samochodu produkowanego seryjnie, rozpoczęła się w 1993 roku. Do dzisiaj Kia zaprezentowała już cztery generacje tego modelu. Na 25-lecie istnienia Sportage zanotował wyjątkowy wynik – sprzedaż na świecie modeli wszystkich generacji łącznie sięgnęła 5 milionów egzemplarzy.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Sportage Pierwsza Jazda

Kia Sportage, w najnowszym wcieleniu wprowadzona na rynek w 2016 roku, jest bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. W ubiegłym roku średnia miesięczna sprzedaż na świecie tego modelu wynosiła 38 tys. sztuk.

W 2016 i 2017 roku sprzedaż Sportage była wyższa niż sprzedaż Rio, które do tej pory było najlepiej sprzedającym się modelem marki Kia na świecie. Wysoka sprzedaż Sportage w styczniu i w lutym 2018 r., wynosząca – odpowiednio – 36 632 i 32 930 egzemplarzy, przyczyniła się do osiągnięcia historycznego wyniku.

REKLAMA

Kia Sportage Pierwsza Jazda

Przypomnijmy, że Sportage debiutował podczas Tokyo Motor Show w 1991 r. Wówczas Kia zaprezentowała model studyjny miejskiego SUV-a, czyli samochodu kompaktowych rozmiarów, ale bardzo praktycznego i wszechstronnego, z którego można korzystać w różnych sytuacjach. Pierwsza generacja Sportage odniosła sukces – łącznie na świecie sprzedało się ponad 500 tys. sztuk tego modelu.

Sprzedaż na świecie modelu drugiej generacji wyniosła 1 223 776 egzemplarzy. Samochód był oferowany przez siedem lat. Sportage trzeciej generacji przekroczył sprzedaż na poziomie miliona sztuk w ciągu zaledwie czterech lat produkcji. Dzięki temu łączna sprzedaż Sportage osiągnęła dwa miliony egzemplarzy już sześć lat po debiucie tego modelu.

REKLAMA

REKLAMA

Kia Sportage Pierwsza Jazda

Obecna, czwarta generacja Sportage wyróżnia się oryginalnym wyglądem, oferuje praktyczne wnętrze i systemy zwiększające komfort i bezpieczeństwo. Jest teraz bardziej popularna niż kiedykolwiek wcześniej. Milionowy egzemplarz modelu czwartej generacji został sprzedany w styczniu – zaledwie 29 miesięcy po debiucie.

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA