Kia Sportage przed premierą wersji europejskiej

Kia zaprezentowała pierwsze szkice europejskiej wersji Sportage nowej generacji. Okazuje się bowiem, że pokazany niedawno nowy Sportage, to nie ten, który trafi do nas.

Kia Sportage wersja europejska - szkice fot. materiały prasowe
Kia Sportage wersja europejska - szkice
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 81 990 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Sportage, po raz pierwszy w historii tego modelu, zadebiutuje w wersji zaprojektowanej i opracowanej specjalnie dla klientów w Europie. Niedawno zaprezentowana nowa odsłona popularnego SUV-a to model światowy, który znacznie urósł, jeśli chodzi o wymiary nadwozia. Wersja europejska ma natomiast być zbliżona wielkością do obecnego modelu. Oficjalna premiera już 1 września.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Nowa Kia Sportage dla Europy

Nowy Sportage w europejskiej wersji został zaprojektowany i opracowany z myślą o potrzebach klientów na Starym Kontynencie. Choć stylistycznie auto będzie niemalże identyczne ze Sportagem w wydaniu światowym, to modyfikacje obejmą zarówno niektóre elementy designu, jak i przede wszystkim zawieszenia, dostosowanego do różnej jakości europejskich dróg, a także wyposażenia czy układów napędowych.

Co ciekawe, w informacji prasowej, która nie zdradza niestety zbyt wielu szczegółów, czytamy że „najnowocześniejsza technologia łączności ze światem zewnętrznym, bardzo wydajne i zaawansowane układy napędowe oraz najnowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa biernego, aktywnego i wspomagania kierowcy czynią ze Sportage SUV-a, któremu bardzo blisko do modeli klasy premium”. Tak, dobrze widzicie. Kia Sportage ma się ocierać o klasę premium. Czy to jednak nie są zbyt przesadzone stwierdzenia działu marketingu?

REKLAMA

REKLAMA

Kia Sportage – kosmiczny wygląd

Jak będzie wyglądać nowy Sportage, wiemy już po niedawnej premierze modelu globalnego. Kosmicznie. Z przodu uwagę zwracają światła w kształcie bumerangu i ewolucja kształtu grilla, nazywanego „tygrysim nosem”. Dużo się tu dzieje, a mnogość stylistycznych elementów, załamań i przetłoczeń zaciera granicę między grillem i światłami, które znajdują się w jednym obrysie, przeciętym wspomnianymi bumerangami świateł do jazdy dziennej.

Z tyłu widać subtelne nawiązanie do kształtu znanego już z elektrycznego modelu EV6, choć klosze lamp mają inny, choć wyglądający znajomo, kształt. Nowy model ma również zupełnie inną linię boczną. Sylwetka piątego Sportage’a ma bardziej elegancki i dojrzały charakter, a wydłużona linia maski i rozciągnięte daleko w tył nadwozie sprawia wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości.

Wariant europejski, jako ten nieco krótszy, najmocniej różnić się będzie z boku. Na szkicach widać bowiem brak tylnych bocznych szyb, zastąpionych masywnym słupkiem C. Również dolna linia okien jest zupełnie inna niż w wersji globalnej, ale czy wersja produkcyjna zachowa ten stylistyczny akcent – zobaczymy już 1 września, podczas premiery prowadzonej online.

Kia Sportage wersja europejska - szkicefot. materiały prasowe
Kia Sportage wersja europejska - szkice

Kia Sportage 2022fot. materiały prasowe
Kia Sportage 2022

Sprzedaż nowej Kia Sportage rozpocznie się jeszcze w tym roku. Podczas premiery dowiemy się, jakie napędy przewidział producent, ale spodziewamy się między innymi hybryd, znanych choćby z nowego Hyundaia Tucsona, w tym hybrydy plug-in, opartej na 1,6-litrowym silniku turbo. Więcej szczegółów i zdjęcia wersji produkcyjnej już za kilka dni.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA