Kia Stonic – crossover z segmentu B

Kia cały czas powiększa gamę modeli. Po premierze Stingera przyszedł czas na kolejne auta. W kolejce ustawia się nowy crossover z segmentu B o nazwie Stonic. Producent zarejestrował jakiś czas temu nazwę.

Kia Provo concept
Kia Provo concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY


W ciągu kilku miesięcy producent odsłoni oficjalną wersję modelu Stonic. Na razie Kia zarejestrowała nazwę, a nowy samochód ma współdzielić platformę z siostrzanym autem ze znaczkiem Hyundaia na masce.

REKLAMA

Nie będzie to pierwszy subkompaktowy crossover tej marki. Na niektórych rynkach kia sprzedaje model KX3, który cieszy się sporą popularnością. Stonic pojawi się jeszcze w tym rynku, a produkcją zajmie się fabryka w Korei Południowej.

Auto będzie konkurować z Mazdą CX-3. Nie znamy jeszcze wyglądu nowego modelu, ale możemy się spodziewać, że będzie podobna do koncepcyjnego Provo pokazanego cztery lata temu. Jeżeli styliści utrzymają ten styl, zapowiada się auto o nietuzinkowym wyglądzie.

Jednak zanim Kia Stonic pojawi się na rynku, zadebiutuje model przygotowywany przez Hyundaia. Oba modele będą sprzedawane w Europie, Stanach Zjednoczonych, a także na pozostałych rynkach.

REKLAMA