REKLAMA

Kia Stonic po face liftingu z nowym silnikiem

Kia Stonic przeszła subtelny lifting, który najwięcej zmienił w kwestii napędów i wyposażenia. Z zewnątrz odświeżony model poznamy po nowych kolorach nadwozia.

Kia Stonic 2020 Materiały prasowe
Kia Stonic 2020
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kia Stonic to nieduży crossover, który cieszy się dużą popularnością w Europie. W Polsce od stycznia do lipca włącznie zarejestrowano 1943 sztuki, a od początku sprzedaży w 2017 roku około 8,5 tys. egzemplarzy. Teraz przyszła pora na lekkie odświeżenie oferty, ale nie mówimy tu o wyglądzie – ten pozostał właściwie bez zmian.

REKLAMA

Jak podaje producent, modyfikacje oferty obejmują m.in. gamę silników – teraz częściowo z technologią mild-hybrid oraz ofertę zaawansowanych systemów zarówno łączności ze światem zewnętrznym, jak i asystujących kierowcy. Pod maską największą nowością jest wspomniany zespół napędowy typu mild-hybrid z instalacją elektryczną o napięciu 48 V, współpracujący z nową mechaniczną skrzynią biegów z elektrycznie sterowanym sprzęgłem „clutch-by-wire”.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Kia Stonic po liftingu trafi do salonów jeszcze we wrześniu. Zobaczmy zatem, co nowego czeka wszystkich chętnych. Na początek niestety cena – nieco wyższa niż w schodzącym modelu. I to nawet w najtańszej wersji, które nie korzysta ani z nowych hybrydowych napędów, ani większości nowego wyposażenia.

Kia Stonic po liftingu – ceny

W tym roku, jak do tej pory, najpopularniejszą wersją silnikową modelu Kia Stonic była 120-konna 1.0 T-GDi, która stanowiła 56 proc. sprzedaży. Wiele wskazuje na to, że po wprowadzeniu do oferty odmiany z zespołem napędowym typu mild-hybrid o identycznej mocy najchętniej wybieraną będzie właśnie tzw. miękka hybryda.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Za Stonica z zespołem napędowym typu mild-hybrid, w zależności od wersji, trzeba zapłacić od 71 490 zł (wersja M) do 89 990 zł (wersja GT Line). Popyt na pozostałe odmiany silnikowe – 84-konną 1.2 DPI i 100-konną 1.0 T-GDi – powinien rozłożyć się równomiernie.

Wszystko wskazuje również na to, że nabywcy nowego Stonica w dalszym ciągu często będą decydować się na samochód wyposażony w przekładnię dwusprzęgłową o siedmiu biegach, która może pracować w trybie automatycznym. Kia oferuje ją w połączeniu z dwoma silnikami – 100- i 120-konnym T-GDi. Dopłata wynosi 6000 zł.

Kia Stonic – pozostałe nowości

O ile nadwozie i wnętrze Stonica nie zmieniły się w dużym stopniu, o tyle nabywcy tego miejskiego SUV-a zyskają większą niż wcześniej możliwość personalizacji jego wyglądu. Nowe są nie tylko kolory nadwozia i dachu, ale również warianty połączeń kolorystycznych wnętrza.

Kia Stonic po faceliftingu może być ponadto wyposażona w system multimedialny z 8-calowym ekranem dotykowym, zintegrowany z nawigacją i systemem UVO Connect drugiej generacji, który zapewnia dostęp do licznych funkcji online.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA